Фонд гарантування намагається оштрафувати Маркарову на 1,7 млрд грн

Поділитися
Фонд гарантування намагається оштрафувати Маркарову на 1,7 млрд грн © inpress.ua
ФГВФО має намір покарати колишніх власників Актив-Банку за його банкрутство.

4 вересня Солом'янський районний суд Києва повернув Фонду гарантування вкладів фізосіб його позовну заяву щодо колишніх акціонерів і топ-менеджерів Актив-Банку про стягнення "шкоди" у розмірі 1,7 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на судове постанову від 4 вересня 2018 року.

Зокрема відповідачами у цій справі є в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова, її чоловік Данило Волинець, а також Андрій і Сергій Клюєви, відзначає видання.

Згідно з документом суду, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Подібні позови Маркарова назвала необґрунтованими. Також вона висловила впевненість, що це підтвердитися судом. "На момент продажу банку новим акціонерам у березні 2014 року, банк не був визнаний ні проблемним, ні неплатоспроможним. Тому цей позов вважаю необґрунтованим, і впевнена, що це підтвердиться і в результаті судового розгляду", – заявила вона.

Власниками Актив-Банку до кінця 2012 року були брати Клюєви. Наприкінці 2012-го вони продали Актив-Банк для нинішнього в. о. міністра фінансів і її чоловіка Данила Волинця - екс-голови наглядової ради Ощадбанку і власника 75% акцій "Акордбанк", стверджує видання.

Навесні 2014-го Маркарова і Волинець перепродали Актив-Банк групі інвесторів, які, за даними учасників ринку, були близькі до бізнесмена Олександра Антонова - батька Володимира Антонова (був акціонером збанкрутілого Міського комерційного банку/CityCommerceBank ).

У лютому 2015-го НБУ визнав Актив-Банк неплатоспроможним. До цього, 23 грудня, регулятор відправив його на ліквідацію. У травні 2015 року виконавча дирекція Фонду гарантування затвердила ліквідаційну масу Актив-Банку балансовою вартістю 5,24 млрд грн, а оціночної - 649,9 млн грн (12,4% від балансової вартості).

Повідомлялося, що ФГВФО пропонує з наступного року почати поетапне збільшення гарантованої суми відшкодування з 200 тис. грн до 500-800 тис. грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі