3 знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті та рейтинги боргових зобов'язань 30 російських фінансових інститутів на одну ступінь.
Так, за інформацією прес-служба агентства, в список організацій, чий рейтинг був знижений, входять Зовнішекономбанк (зниження до BBB- з BBB), Россельхозбанк (ВВ+ до BBB-), Газпромбанк (ВВ+ до BBB-), "Росагролізінг" (BB до BB+), Ощадбанк Росії (BBB- з BBB) і Національного клірингового центру (BBB- з BBB).
Крім того, були знижені до ВВВ- з ВВВ довгострокові РДЕ в іноземній валюті наступних установ: ЗАТ "Юнікредит Банк", ЗАТ "Райффайзенбанк", ЗАТ "Сітібанк", ВАТ "Нордеа Банк", Danske Bank (Росія), ВАТ "СЕБ Банк", ТОВ "HSBC Bank", ЗАТ "ІНГ Банк (Євразія)", Росбанк, банк "ДельтаКредит", Русфинанс банк, China Construction Bank (Росія), Банк Китаю і ЗАТ "Credit Agricole".
Пониження рейтингу держкомпаній пов'язано з пониженням суверенного рейтингу Росії з рівня "BBB" до "BBB-". Fitch знизило рейтинг РФ 9 січня, а також змінило прогноз рейтингу на "негативний". Таким чином агентство відреагувало на різке падіння курсу рубля і зниження цін на нафту.
Як пояснюється, проведені рейтингові дії слідують за зниженням суверенного рейтингу і перегляду країнової стелі Росії. Fitch відзначає, що фінансова гнучкість Росії, і, отже, здатність надавати підтримку цим організаціям, знизилася.
Рейтингове агентство Fitch Ratings слідом за зниженням суверенного рейтингу Росії знизило рейтинги і погіршило прогнози щодо 13 найбільших російських компаній, в числі яких - "Газпром", "Лукойл", РЖД і ще 10 компаній.