Fitch спрогнозувало вплив зміни Кабміну на економіку України

Поділитися
Fitch спрогнозувало вплив зміни Кабміну на економіку України Fitch Ratings підготувало новий аналітичний звіт по Україні © ukrainebusiness.com.ua
Агентство відзначило низький рівень держборгу, високі потреби у фінансуванні в зв'язку з великими виплатами по боргу, уразливий банківський сектор і слабкі показники управління.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента України в іноземній і національній валюті на рівні "B", прогноз позитивний.

Укладачі звіту Fitch дійшли висновку, що продовження взаємодії з МВФ у рамках нової багаторічної програми допоможе Україні підтримати стійке зниження ризиків рефінансування за рахунок полегшення доступу до додаткового зовнішнього фінансування, зміцнення макрофінансової стабільності і стійкості бюджету.

Рейтинг відображає багатосторонню підтримку і низький рівень держборгу й одночасно високі потреби у фінансуванні, які пов'язані з великими виплатами по боргу. А також уразливий банківський сектор, стан якого, втім, покращується, і слабкі показники управління.

"Україна досягла значного прогресу в отриманні законодавчого схвалення для ряду реформ, які, якщо вони будуть ефективно і надійно реалізовані, могли б допомогти усунути структурні недоліки, що впливають на перспективи зростання і якість інститутів", - йдеться у звіті.

У Fitch вважають, що Кабінет міністрів на чолі з Денисом Шмигалем має забезпечити наступність економічної політики, плавний перехід в переговорному процесі до нової програми МВФ і зміцнити довіру до прихильності до реформ адміністрації президента Володимира Зеленського.

Відповідно до вихідного сценарія Fitch, Україна отримає остаточне схвалення Ради директорів МВФ нової програми EFF у першому півріччі 2020 року.

Але виключати подальші затримки з програмою макрофінансування МВФ не можна. Ризики обумовлені слабким послужним списком України при завершенні попередніх програм співробітництва з МВФ, потенційно негативними судовими рішеннями, які призводять до зриву реформ.

Fitch також враховує деструктивні зміни в Кабміні, високу ймовірність дроблення президентської фракції у Верховній Раді та вплив все ще впливових олігархів.

У середу, 4 березня, Верховна Рада відправила у відставку уряд Олексія Гончарука, проголосувала за призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром і затвердила новий склад уряду.

Крім прем'єра, до складу Кабміну увійшли 15 міністрів. При цьому залишився несформованим практично весь економічний блок нового уряду. Вакантними залишаються посади віце-прем'єра з питань оборони, міністра освіти і міністра культури. Від роботи в Кабміні відмовилися Тимофій Милованов, Ганна Новосад, Володимир Бородянський і Олег Коростельов.

На цьому тлі знизилася вартість українських цінних паперів. За два дні ВВП-варанти подешевшали майже на 10%, а прибутковість єврооблігацій зросла в середньому майже на 1 процентний пункт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі