Fitch поліпшило рейтинг життєздатності "Приватбанку" з "B-" до "B"

Поділитися
Fitch поліпшило рейтинг життєздатності
Агентство також підтвердило рейтинги "Укрексімбанку", "Укргазбанку" і "Ощадбанку" на рівні "B-".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг життєздатності (VR) націоналізованого "Приватбанку" з "B-" до "B" і підтвердило аналогічні рейтинги державних "Ощадбанку", "Укрексімбанку" та "Укргазбанку" на рівні "B-", видаливши їх зі списку на перегляд. Про це йдеться в повідомленні на сайті Fitch.

Наголошується, що підвищення рейтингу "Приватбанку" відображає зміцнення його фінансових показників, в тому числі, стабілізації якості активів, зменшення кількості успадкованих проблемних активів і підвищення рентабельності, підкріпленої поверненням до зростання кредитування і зниженням витрат на знецінення кредитів.

При цьому підтвердження рейтингу життєздатності "Ощадбанку", "Укрексімбанку" та "Укргазбанку", замість прогнозованого підвищення, обумовлено великою кількістю проблемних кредитів, які потенційно можуть чинити сильний тиск на капітал банків.

На думку експертів агентства, кожен з чотирьох банків продовжує залежати від високоризикової поточної ситуації в Україні, значної доларизації кредитування та зв'язки з кредитним профілем суверенних емітентів, через наявність значних пакетів державних облігацій - від 28% до 56% у загальному обсязі активів фінустанов.

Згідно з повідомленням, Fitch також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті "Приватбанку", "Ощадбанку", "Укрексімбанку" та "Укргазбанку" на рівні "B" з позитивним прогнозом.

"Схильність української влади до підтримки всіх чотирьох банків залишається високою, враховуючи, що держава володіє 100% статутного капіталу банків (95% - Укргазбанку), їх високу системну значимість, рекордні показники підтримки капіталу при різній уряді... Проте можливості влади з надання підтримки обмежені, зокрема, в іноземній валюті, про що свідчить довгостроковий РДЕ України в іноземній валюті на рівні "B", - відзначили аналітики Fitch.

Нагадаємо, що за підсумками третього кварталу банки державного сектору отримали дохід понад 30 млрд грн. Це в два рази більше торішнього прибутку цих банків.

Прибутковими за підсумками січня-вересня 2019 року були 66 з 76 банків, що працюють в Україні, 10 банків – збитковими. При цьому "Приватбанк" став найприбутковішим українським банком.

Повідомлялося також, що, за результатами стрес-тестування НБУ, банківський сектор стійкий в поточних макроекономічних умовах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі