Підкреслюється, що рекорд за зниження рейтингів пов'язаний з негативним впливом низьких цін на економіки, що розвиваються. Серед країн, яким агентство знизило рейтинги - держави Близького Сходу і Африки. На африканські та близькосхідні держави припадає 10 з 22 негативних прогнозу, що дало агентство (зокрема, у квітні був знижений рейтинг Саудівської Аравії). Зі зниженням рейтингу зіткнулися сім з десяти держав, найбільш залежних від сировини. Причина зниження рейтингів в тому, що фінансова система низки держав-експортерів сировини поки не пристосувалася до низькими цінами.
На відміну від 2011 року (тоді за весь рік було знижено 20 рейтингів, зараз мова йде про шість місяців), коли був зафіксований попередній рекорд за зниження рейтингів, зараз велика частина знижень пов'язана з країнами зі спекулятивними рейтингами.
Агентство знизило кредитний рейтинг Великобританії на один щабель після рішення країни на референдумі про вихід з Євросоюзу (з АА до АА+ з негативним прогнозом). У сьогоднішній заяві керівник Fitch Джеймс Маккормак зазначив, що для регіону значення Brexit "складно переоцінити". На думку Fitch, успіх прихильників Brexit на референдумі робить більш вірогідним сценарій, при якому евроспектики в інших європейських країнах отримають більше підтримки. Fitch зазначає, що нинішній політичний фон в Європі може мати негативний вплив на суверенні рейтинги, а бюджетна консолідація може відійти на другий план у списку пріоритетів.
Міжнародне рейтингове агентство S&P в четвер погіршило довгостроковий рейтинг Європейського Союзу в іноземній валюті з "AA+" до "AA" з-за підсумків британського референдуму.