Податкові органи не можуть порахувати скільки повинні платити учасники паливного ринку в Україні. А в цей час деякі гравці заробляють величезні прибутки і розширюють мережу АЗС, але економлять на податках. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95» - «Королі й блазні: скільки податків платять мережі АЗС».
«Як показує поглиблений аналіз рейтингу мереж АЗС, далеко не всі« нафтовики »вірять в Україну. Комусь податкова «оптимізація» дозволяє заробити додатковий приварок до нормативної маржі, а для кого-то є єдиним заробітком. Але бізнес є бізнес. А ось як зрозуміти Державну податкову службу, яка спокійно спостерігає за таким бардаком в своєму господарстві? Де елементарна аналітика і моніторинг ринку? », - зазначає автор.
За його словами, якби всі учасники ТОП-10 заплатили з літра «окковскіе» 1,25 грн (не кажучи вже про «шелловскіх» 1,79 грн), це принесло б бюджету 3,5 млрд грн.
«Але десятці лідерів рейтингу належать лише 2334 АЗС, і якщо спроектувати даний результат на 7500 українських станцій, отримаємо в сумі понад 10 млрд грн. Фіскалам пора визначитися і подати сигнал ринку, яким повинен бути «норматив» по сплаті податків з АЗС, з літра і т.д. На кого рівнятися - на Shell і ОККО або на БРСМ з «Авантаж 7», - пише автор.
З іншими статтями Сергія Куюна можна ознайомитись на сайті ZN.UA.