Фірташ завантажить 5 млрд куб м російського газу в ПСГ щоб допомогти "Газпрому" з транзитом

Поділитися
Фірташ завантажить 5 млрд куб м російського газу в ПСГ щоб допомогти
Додатковий обсяг газу, що вимагає "Газпром" від України для завантаження в ПСГ для забезпечення транзиту російського газу взимку в Європу буде отримано за рахунок газу, імпортованого структурами Фірташа.

Структури бізнесмена Дмитра Фірташа мають намір до листопада 2013 року накопичити 6,5 млрд куб. м газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ). Про це Фірташ повідомив у Києві в четвер, 12 вересня.

Як повідомляло раніше ZN.UA, Україна станом на початок вересня вже накопичила в ПСГ більш 14,139 млрд куб. м газу.

Фірташ уточнив, що його структури на сьогодні вже закачали в ПСГ 1,3-1,5 млрд куб. м газу, ще 5 млрд куб. м газу вони закачають до кінця жовтня (за підсумками січня-серпня, як повідомляло ZN.UA, структури Фірташа вже імпортували 6,4 млрд куб. м газу).

Таким чином, до листопада запаси газу в українських ПСГ повинні досягти не менше 20 млрд куб. м.

"Вирішили цю проблему. Треба віддати належне НАК "Нафтогаз України", президенту, уряду і Юрію Бойку (веце-прем'єр з ПЕК - ред.)...

Ми (структури Фірташа - ред.) закачаємо 6-6,5 млрд куб. м газу, 6-7 млрд куб. м газу Україна закачає власного видобутку, а все інше - це російський газ (закуплений НАК "Нафтогазом" - ред.). Знайшли рішення, як це зробити. Ну, скажімо, може не за гроші - відстрочки, які можливості вони знайшли... До кінця жовтня, я думаю, буде в ПСГ 20-21 млрд куб. м газу", - сказав він.

Фірташ також зазначив, що за рахунок збільшення Україною закачування російського газу в ПСГ, "Газпром" збільшить і транзит свого газу через територію України.

"Паралельно (з домовленостями про закачування газу в ПСГ - ред.) ... "Газпром" дасть більше прокачування", - сказав він.

Як повідомлялося, Україна і Росія прийшли до часткового вирішення питання необхідності закачування додаткових обсягів газу в українські ПСГ, які вимагає "Газпром" для забезпечення стабільного транзиту до Європи взимку. Зокрема, Україна продовжить збільшувати запаси "зимового" газу понад необхідні їй 14 млрд куб. м, однак за чий рахунок буде відбуватися закачування і зберігання - це питання, за словами міністра енергетики України Едуарда Ставицького, все ще знаходиться в процесі обговорення.

Коментуючи інформацію про можливості отримання у Росії кредиту на $ 2 млрд, Ставицький допустив варіант, що Україна може взяти безвідсотковий кредит для покупки додаткових обсягів газу у Росії і закачування його в ПСГ, а потім в інші періоди використовувати його для внутрішнього споживання в майбутньому.

З початку 2013 року (за 8 міс., січень-серпень) імпорт НАК "Нафтогазом України" російського газу склав 7,7 млрд куб. м, імпорт Ostchem Дмитра Фірташа - 6,4 млрд куб. м. Реверсні постачання газу в Україну склали 1,1 млрд куб. м: з території Польщі надійшло 700 млн куб. м газу, з території Угорщини - 400 млн куб. м газу.

Як відомо, прогнозний баланс газу на 2013 рік передбачає імпорт Україною в 2013 році 27,3 млрд куб. м природного газу, з яких НАК "Нафтогаз України" повинен імпортувати 18 млрд куб. м російського газу від "Газпрому", а Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа - ще 8 млрд куб. м. Імпорт реверсного газу від RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина) - 1,3 млрд куб. м. !zn

Читайте також:

Україна накопичила у ПСГ необхідний їй запас газу, тепер закачує газ для транзиту "Газпрому"

Транзит російського газу через Україну скоротився на 5%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі