Договір про створення на базі активів держпідприємства "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) однойменного ТОВ між Фондом держмайна (ФДМ) України і Tolexis Trading Ltd бізнесмена Дмитра Фірташа, укладений 22 лютого 2013 року, втратив чинність, повідомив начальник управління міждержавних майнових відносин та інвестиційної діяльності ФДМУ Євген Асташев.
"На сьогоднішній день втратив чинність договір, який діяв три місяці, оскільки у випадку, якщо учасники договору не вживають спільних дій щодо створення ТОВ, то вони звільняються від зобов'язань за цим договором", - сказав він на засіданні спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації в Києві у четвер.
Представник Фонду не уточнив, які подальші дії можуть зробити сторони.
За його словами, ФДМ завершив повторну оцінку вартості цілісного майнового комплексу (ЦМК) ЗТМК, яка склала 749,164 млн грн (без ПДВ).
Під час засідання комісії її учасники відзначали, що надалі можливе як переукладення договору між сторонами, так і оголошення нового конкурсу із залучення інвестора, але це знаходиться у повноваженнях Кабміну.
Як відомо, переможець конкурсу з ЗТМК повинен інвестувати у ТОВ не менше 100 млн доларів (з яких 688,85 млн грн - внесок у статутний фонд підприємства, решта суми - додатковий внесок, що не впливає на розподіл часток), а також забезпечити "ЗТМК" сировиною (ільменітом) вітчизняного виробництва.
Окрім того, переможець мав погасити заборгованість "ЗТМК" з виплати заробітної плати, податків, заборгованість за енергоносії.
Згідно з постановою Кабінету міністрів №955 від 3 жовтня 2012 року, ТОВ "ЗТМК" створюється шляхом внесення до його статутного фонду цілісного майнового комплексу державного підприємства "ЗТМК". Державна частка у новоствореному ТОВ має бути не менше 51%.
ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Проектна потужність комбінату - 20 тис. тонн на рік, проте через зношеність виробничих фондів підприємство в даний час може випускати 10 тис. тонн губки.
Дмитро Фірташ раніше неодноразово заявляв про бажання об'єднати свої активи у титановій галузі з державними і створити єдину структуру в цій сфері, отримавши у ній контроль. Бізнесмен заявляв, що в разі залучення його як інвестора на ЗТМК потужність підприємства зросте до 40 тис. тонн на рік. !zn