Як свідчить ухвала Солом'янського районного суду Києва від 8 липня 2011 року, йдеться про спробу виведення Богуславської і Дибинецької ГЕС на Київщині у приватну власність. Справу №168 Служба безпеки України порушила 21 квітня, злочин кваліфікували за ч. 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.
За версією слідства, посадовці відділення Фонду державного майна України по Київській області та ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго" за змовою зі співробітниками ТОВ "Екоінвест" і ТОВ "ПКС "Енерготек" допустили розтрату майна обох гідроелектростанцій на суму 3,8 млн гривень.
Так, у 2004 році держпідриємство "Київтеплоенерго" було реорганізоване в недержавне ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", однак Дибинецька та Богуславська ГЕС залишались на його балансі як об'єкти державної власності. А вже у 2007 році, попри кричущу незаконність, регіональне відділення ФДМ організувало конкурс на право оренди цих двох електростанцій.
Переможцем конкурсу стала компанія "Енерготек", яка тоді мала єдиного засновника, керівника і підписанта – Оксану Лазаренко. "А.Е.С. Київобленерго" судилося за ГЕС, але зрештою відмовилося від позову. Водночас Господарський суд Києва зобов'язав позивача передати електростанції у користування переможцю конкурсу.
1 липня 2008 року ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго", за домовленістю зі службовцями регіонального відділення ФДМ, уклало з компанією "Екоінвест" договір на обладнання Богуславської і Дибинецької ГЕС. Після чого у вересні "Екоінвест" продало обладнання обох електростанцій "Енерготеку" дружини Баканова, завдавши державі 3,88 млн гривень збитків.
Власником "Екоінвесту" на той час була і досі є шотландська компанія Carat consulting & trading limited. За даними "Наших грошей", керівником і підписантом ТОВ "Екоінвест" була і залишається Світлана Бєляєва. Ця жінка має багато спільного з дружиною очільника СБУ, зокрема, однакову адресу реєстрації у Києві. За даними Youcontrol, 2003 року співзасновницею ТОВ "Еконівест" була Оксана Лазаренко особисто.
Шотландська компанія також є власником ТОВ "Промислово-комерційна фірма "Екоенерджі", де в 2010-их працював сам Іван Баканов. В одному з інтерв'ю голова СБУ скаржився на рейдерські атаки на фірму, після чого він і опинився в "Кварталі".
Наприкінці 2011 року Фонд продав електростанції ТОВ "Енергія-1" Юлії Льовочкіної (її брат на той час очолював АП Януковича) та бізнесмена Ігоря Тинного (у створеній ним Ассоціації відновлювальної енергетики п'ять років працював чинний міністр енергетики Олексій Оржель). Тоді ж компанія була записана на Ігоря Тинного й Ігоря Ілляшева.
У 2012 році суд розірвав договір оренди з "Енерготек" та зобов'язав компанію повернути обидві ГЕС. Того ж року СБУ через суд передала їх на відповідальне зберігання ТОВ "Енергія-1", компанія дружини Баканова оскаржила це у суді. Станом на сьогодні Дибинецька та Богуславська ГЕС залишаються під контролем ТОВ "Енергія-1".
Службу безпеки у 2010-2011 роках очолював Валерій Хорошковський. У 2012-му він залишив Україну і публічно не з'являвся майже п'ять років. Хорошковський повернувся до Києва після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента і, за даними програми "Схеми", після того неодноразово відвідував Банкову.
Докладніше про проблеми української енергосистеми читайте в матеріалі Алли Єрьоменко ""Зелено-вугільний парадокс" української енергетики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".