Фінансові регулятори затвердили стратегію на найближчі п'ять років

Поділитися
Фінансові регулятори затвердили стратегію на найближчі п'ять років © ubr.ua
Документ передбачає орієнтири розвитку фінансового сектору на період до 2025 року.

Фінансові регулятори України затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Документ підписали Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Міністерство фінансів.

З повним текстом Стратегії можна ознайомитися на сайті НБУ.

Наголошується, що стратегія передбачає розвиток фінансового сектору по п'яти основних напрямках: 1) зміцнення фінансової стабільності; 2) сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки; 3) розвиток фінансовим ринкам; 4) розширення фінансової інклюзії; 5) впровадження інновацій.

Для зміцнення фінансової стабільності регулятори планують посилити захист прав кредиторів та інвесторів, запровадити плану дій BEPS, підвищувати рівень корпоративного управління в банках, посилити вимоги до їх внутрішнього контролю, удосконалювати систему гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, впроваджувати ризик-орієнтований нагляд і т. п..

Для стимуляції макроекономічного розвитку планують активізувати кредитування малого і середнього бізнесу, в тому числі фермерських господарств під заставу землі; усунути перешкоди для перезапуску іпотечного кредитування, експортного фінансування. Крім того, планується запровадження II рівня та удосконалення III рівня пенсійної системи, розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів.

Для розвитку фінансових ринків регулятори будуть працювати над завершенням валютної лібералізації, створенням ліквідних ринків фінансових інструментів (деривативів, корпоративних акцій та облігацій тощо), дерегуляцією ринків небанківських фінпослуг, регулюванням страхової діяльності відповідно до Solvency II та принципів IAIS, застосуванням міжнародних стандартів функціонування ринків капіталу (вимог CSDR, EMIR, MIFID ІІ, MIFIR, PFM) та ін

З метою розширення фінансової інклюзії будуть впроваджені стандарти ринкової поведінки фінустанов і розкриття інформації про фінансові продукти, активізовані цільові програми підвищення фінансової грамотності населення, а також буде посилено захист прав споживачів, створено стимули для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розширено і вдосконалено систему гарантування вкладів тощо.

Інновації у фінансовому секторі охоплювати широкий спектр дій, серед яких, зокрема: розвиток системи віддаленої ідентифікації BankID, створення платформи для краудфандінга і венчурного капіталу, а також регуляторних "пісочниць" за типом sandbox, впровадження нових технологій для платежів і переказів, розширення доступу учасників фінансових ринків до публічних реєстрів, розвиток big data, blockchain і хмарних технологій.

Нагадаємо, що сьогодні Нацбанк оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка стане річний дорожньою картою для реалізації середньострокової стратегії центрального банку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі