Фінансова розвідка назвала ризики для курсу гривні станом на кінець вересня

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Фінансова розвідка назвала ризики для курсу гривні станом на кінець вересня © Фото з відкритих джерел
В Україні фіксується суттєве зростання “сірого” ринку та зменшення частки банків на ринку готівкового обміну.

За даними Державної служби фінансового моніторингу (підрозділу фінансової розвідки України), ринок готівкової валюти в країні почав уходити в тінь через регуляторні заходи Нацбанку. Про це йдеться у довідці, яка є у розпорядженні ZN.UA, щодо ключових подій у фінансово-економічній сфері, та їх динаміки станом на кінець вересня.

Зазначається, що попри те, що НБУ вдалося стабілізувати ситуацію на валютному ринку, надалі знадобляться значні регуляторні послаблення через розрастання "сірої" зони.

Так, дані за липень-серпень показують, що чистий продаж готівкової валюти через банки склав усього $210 млн. Згідно з офіційною статистикою, частка банків на ринку готівкового обміну впала до всього 24% (проти 32% у січні).

"Це означає суттєве зростання “сірого” ринку в країні", - попереджають в Держфінмоніторингу.

Зазначається, що з одного боку, завдяки вжитим заходам, НБУ вдалося знизити спред між готівковим ринком та офіційним курсом Нацбанку (різниця між найкращими цінами купівлі та продажу, - ред.). Наразі він становить 15-17% проти 25-28% на піку у липні.

Але для відновлення ваги банків на ринку обміну готівкової валюти, Національному знадобляться значні регуляторні послаблення.

"Так, не дивлячись на формальне вирівнювання залишків валюти в касах банків до довоєнного рівня, можливості її реалізації є суворо лімітованими. Для відновлення питомої ваги банків на ринку обміну готівкової валюти – Національному знадобляться значні регуляторні послаблення", - звертають увагу в Держфінмоніторингу.

А зворотною стороною лібералізації може стати значна волатильність курсу гривні.

"З іншої сторони, НБУ здатний “розвернути” курс на готівковому ринку, якщо підвищить встановлені для банків ліміти на чистий продаж валюти", - попереджають в Держфінмоніторингу.

"Такий сценарій є цілком ймовірним", - зазначається також в документі.

Нагадаємо, 21 липня Нацбанк суттєво одномоментно знизив офіційний курс гривні до долара (на 25%). Після цього готівковий курс в обмінниках впевнено поповз догори й за декілька днів перевищив 42 грн за $1.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі