Фіцо про "Північний потік": частина Європи і РФ тримають Україну і Словаччину "за ідіотів"

Поділитися
Фіцо про Фіцо і Яценюк різко проти "Північного потоку-2" © business.ua
Прем'єр Словаччини різко висловився про проект Nord Stream-2.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти угоди, підписаної напередодні між російським та європейськими енергоконцернами про розширення газопроводу "Північний потік".

Зокрема, на зустрічі з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, глава словацького уряду, не вибираючи вирази, висловився щодо домовленостей між "Газпромом" і рядом західноєвропейських компаній.

"В межах Європейської ради довгі роки мова йшла про необхідність допомогти Україні, щоб вона залишилася країною-транзитером, щоб допомогти їй у важкі зимові місяці. І в цей же час ми зіткнулися з тим, що "Газпром" підписав з представниками європейських держав угоди про те, що буде будуватися нова лінія Nord Stream. Я хотів би скористатися якимись нормальними виразами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять з нас ідіотів", - заявив Фіцо після переговорів з українським прем'єром у Братиславі.

Він пояснив, чому новий проект поставить Україну і Словаччину "в незавидну ситуацію".

"Адже йдеться про питання, що стосується транзиту газу у великих обсягах через територію України і Словаччини. І в тому випадку, коли цей транзит б зупинився, то Україна не дорахується мільярдів, а Словаччина – сотень мільйонів євро", - заявив словацький прем'єр.

Він також висловив побоювання, що така "змову" має не лише економічний чинник.

"Я хочу відхилити аргумент щодо того, що ця угода між "Газпромом" та газовими компаніями західної Європи є тільки питанням бізнесу. Я відкидаю це, тому що ми дуже довго говоримо про геополітичні відносини і зв'язки. Я переконаний, що західноєвропейські газові фірми, які проводять свою роботу на території країн-членів ЄС, зрадили інші європейські держави, включаючи і Словаччину", - сказав Фіцо, додавши, що підніме питання "Північного потоку" перед Європейською радою.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк погодився зі своїм колегою, назвавши "Північний потік-2" антиєвропейським і антиукраїнським проектом.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України яктранзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Такі мінливі плани "Газпрому" щодо будівництва "потоків" вже приводять його партнерів в замішання.

Напередодні Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних газопроводів. , а не "Турецького потоку". Брюссель затвердив постанову про "енергетичної дипломатії", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі