ФГВФО судиться з Рожкової і екс-керівниками Платинум Банку за майже 15 млрд грн

Поділитися
ФГВФО судиться з Рожкової і екс-керівниками Платинум Банку за майже 15 млрд грн © Катерина Рожкова / Facebook
У Фонді вважають, що екс-керівники завдали збитків банку на 14,8 млрд грн і призвели до банкрутства.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав до Господарського суду Києва позов до колишніх членів правління та наглядової ради Платинум Банку про солідарне стягнення 1,48 млрд грн. Про це пише Finbalance.

Наголошується, що серед відповідачів Катерина Рожкова (екс-в. о. голови правління Платинум Банку, нинішній перший заступник голови правління НБУ), Костянтин Смольський (екс-голова правління Платинум Банку), Григорій Гуртовий (екс-голова спостережної ради) та інші.

За даними ФГВФО, обсяг вимог кредиторів Платинум Банку склав 7,04 млрд грн, оціночна вартість ліквідаційної маси - 1,94 млрд грн, а сума недостатності майна для задоволення вимог кредиторів - 5,1 млрд грн. На 1 червня 2020 року вкладникам банку в межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 4,82 млрд грн (98,6% запланованих виплат).

ФГВФО обґрунтовує позов тим, що екс-посадові особи Платинум Банку, "внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, що виразилося в прийнятті необґрунтованих рішень", завдали збитки банку в розмірі 14,8 млрд грн, які складаються із сум неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.

У Фонді також відзначають, що серед таких рішень були як кредитування деяких компаній, так і "завідомо збиткові активні операції": продовження кінцевих термінів повернення кредитних коштів (які не були повернуті банку); перенесення строків сплати відсотків із зменшенням ставки за користування кредитними коштами; за грошовими зобов'язаннями позичальників, юридичних осіб, на значні суми під неліквідне забезпечення у вигляді майнових прав за договорами поставки, застави цінних паперів і забезпечення, вартість якого не могла повністю покрити грошові зобов'язання позичальників.

У ФГВФО вважають, що вчинення таких дій призвело до відсутності у банку коштів для виконання зобов'язань перед вкладниками і кредиторами, порушення нормативів НБУ, банкрутства Платинум Банку, заподіяння шкоди банку, вкладникам та іншим кредиторам, у т. ч. ФГВФО.

17 червня Госпсуд дав Фонду гарантування п'ять днів на усунення недоліків позовної заяви, у т. ч. обґрунтування підстав для об'єднання позовних вимог.

Читайте також: Ватажок "ЛНР" перейменував Луганськ

Раніше Нацбанк подавав в суд на колишнього власника банку "Платинум Банку" Григорія Гуртового та мав намір стягнути збитки банку.

Нагадаємо, що Нацбанк у 2017 визнав неплатоспроможним "Платинум Банк". До цього НБУ схвалив пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про відкликання банківської ліцензії і ліквідацію "Платинум Банку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі