Однак російськи ферми скаржаться, що не впораються з таким завданням із Москви.
Як пише сьогодні Financial Times, аграрії зізнаються, що їм доведеться роками тяжко процювати, аби російський ринок став самодостатнім. А коли російські компанії досягнуть потрібного рівня виробництва, ситуація в політиці може змінитися, і вони знову втратять вкладені гроші.
"Ембарго триватиме не достаньо довго, щоб ми могли від цього виграти. Замість Польщі ми тепер будем конкурувати з Чилі, а ми конкурувати не можемо", - каже директор колгоспу імені Леніна Павло Грудінін.
У міністерстві сільського господарства Росії теж кажуть, що російська продукція "недотягує" до імпортної.
"В Росії сьогодні унікальна ситуація, в якій хороші, вирощені в екологічно чистих умовах яблука неможливо продати за ціною, за якою продаються імпортні. До половини фруктів з маленьких ферм і 20% продукції промисловості просто гниють", - скаржиться заступник міністра сільського господарства Дмитро Юр'єв.
Financial Times пише, що проблема такого бідного становища сільського господарства в Росії полягає в тому, що галузь до цього часу не позбулася методів ведення господарства часів СРСР.
В 90-х роках підприємці зосередилися на галузях, в яких можна швидко отримати прибуток. Мало хто займався модернізацією підприємств. В цей час багато селян виїхали на заробітки в Москву.
На сьогодні Росія змогла вирішити лише проблеми з виробництвом свинини і курятини. Однак в міністерстві сільського господарства Росії припускають, що нарощування виробництва м'яса зараз може обвалити ціни і створити нові проблеми для економіки і ринку.
У свою чергу, багато маленьких ферм переконані, що будь-які зміни з боку держави зараз матимуть не значний ефект.
"Уряд ніколи нічого не давав для сільського господарства, лише створював нам перешкоди", - скаржиться директор невеликої агрофірми на Уралі Василь Мельниченко.
Його ферма вирощує кроликів і овочі. Але йому доводиться платити за електрику втричі більше, ніж платить алюмінієвий комбінат неподалік.
Нагадаємо, що Володимир Путін заборонив імпорт продуктів харчування з країн, які ввели санкції проти РФ. А ніні росіян можуть залишити ще й без сигарет і алкоголю з ЄС.