ФАО очікує злет виробництва та споживання зерна у світі цього року

Поділитися
ФАО очікує злет виробництва та споживання зерна у світі цього року © picjumbo_com/pixabay.com
Запаси зерна також зростуть.

Виробництво зернових у світі у сезон 2023-2024 років (липень/червень) досягне рекордні 2,85 млрд ​​тонн, це на 1,2% більше, ніж у попередній. Про це йдеться в щомісячному зведенні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Зазначається, що загальний приріст забезпечує збільшенням виробництва кукурудзи, який компенсував зниження обсягів виробництва сорго та пшениці.

Крім того, обсяг споживання зернових у сезоні 2023-2024 років також може перевищити рівень сезону 2022-2023 років на 1,6% і становитиме 2,84 млрд тонн.

Це пов'язано зі збільшенням споживання фуражних зернових та пшениці, особливо в кормових цілях, на тлі наявності достатніх запасів та зниженням цін порівняно з попереднім сезоном, водночас було зафіксовано незначне скорочення споживання рису.

Запаси зернових наприкінці сезону очікуються на рівні 884 млн тонн, що на 1,4% вище за рівень початку сезону й зумовлено збільшенням запасів фуражних зернових та рису на тлі деякого скорочення запасів пшениці у світі.

У зв'язку зі зростанням торгівлі фуражними зерновими ФАО очікує, що обсяг міжнародної торгівлі зерновими у сезоні 2023-2024 роках збільшиться на 1,7% порівняно з попереднім сезоном та становитиме 487 млн ​​тонн.

Водночас обсяги торгівлі пшеницею та рисом виявляться нижчими за відповідні рівні сезону 2022-2023 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі