Про це кореспонденту УНІАН у Брюсселі заявив представник Єврокомісії Джон Кленсі.
Він зазначив, що Євросоюз дуже уважно стежить за введенням експортних квот на зернові, звернувшись вперше з відповідним питанням до української сторони у жовтні 2010 року.
«Україна надала відповідь, що підтверджує внутрішні причини для вжитих заходів, а також - тимчасовий їх характер», - сказав представник Єврокомісії.
У результаті аналізу отриманої відповіді ЄС попросив консультацій з Україною в рамках статті 12 Угоди Світової організації торгівлі про сільському господарстві. Такі консультації відбулися в лютому та березні цього року в Женеві.
«На базі відповідей, наданих українською стороною, ЄС прийшов до висновку, що заходи не були виправдані і застосовувалися дискримінаційним шляхом», - підкреслив Дж.Кленсі.
«Відповідно, ми вважаємо, що немає виправдання і для продовження режиму квотування після 31 березня», - додав він.
Як повідомлялося, на початку жовтня 2010 року Кабінет міністрів ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року його було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот було збільшено на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.
Уряд 30 березня вирішив продовжити квотування експорту зерна до 30 червня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 млн тонн.
За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подання заявки на отримання квоти.
Квотування експорту зерна також різко критикували міжнародні організації, в тому числі МВФ.
Обмеження на експорт дозволили заробити наближеним до влади структурам щонайменше 56 млн доларів. Повідомлялося також про величезні хабарі за отримання квот на експорт.
За матеріалами УНІАН