Зокрема, необхідно буде інформувати про ціну, обсяг, дату та час операції, повідомляти ім'я продавця і покупця, а також в чиїх інтересах відбувається продаж. Правила забороняють використання інсайдерської інформації при купівлі або продажу на оптових енергоринках. Ексклюзивна і здатна вплинути на ціни інформація тепер повинна буде розкриватися до закриття угоди. Передана інформація буде аналізуватися ACER, після чого регулятор зможе вимагати від національних антимонопольних відомств дослідження підозрілих випадків і покарання винних у порушенні правил ЄС, пише «Коммерсантъ-Украина».
Після введення нових правил регулятор буде мати доступ до інформації про прямі контракти, у тому числі про договори на закупівлю газу у Газпрому. Нагадаємо, нещодавно антимонопольні відомства Європи провели вилучення документів в офісах європейських контрагентів російської монополії. Експерти відзначали, що це було зроблено в тому числі для того, щоб дізнатися цю інформацію і впливати на ціноутворення "Газпрому", що постачає до третини всього газу, що споживається в Європі.
Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима (БЮТ) відзначає, що нові правила ЄС вимагатимуть внесення змін до Господарського кодексу, а також законів "Про електроенергетику" та "Про захист від недобросовісної конкуренції". За словами його колеги з комітету Сергія Пашинського ("БЮТ-Батьківщина"), прийняття цих норм можна здійснити протягом 2-3 років. "Але для цього необхідна політична воля Кабміну, поки ж уряд не провів навіть тих реформ, які раніше пообіцяв Євросоюзу", - підтримав його Гудима.