Євросоюз погодив безмитний імпорт мільйона тонн української пшениці

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У вівторок, 12 липня, у Києві відбувся 19-й раунд переговорів України та Євросоюзу щодо політичної частини угоди про асоціацію. Одночасно у Брюсселі пройшов міжраунд стосовно економічної частини угоди.

«У нас прогрес за всіма напрямками, і є перша мільйонна квота - ЄС погодив безмитний імпорт мільйона тонн української пшениці», - розповіло «КоммерсантЪ-Украина» джерело з української сторони переговорів. Неузгодженим залишається розділ, присвячений енергетиці.

Що стосується політичної частини договору, то існують два проблемні питання. Зокрема, Київ вимагає згадати у документі про європейську перспективу України або ж про статтю 49 Договору ЄС, яка описує процедуру подання заявки на членство в Євросоюзі. Брюссель у свою чергу наполягає, щоб українська сторона взяла на себе зобов'язання ратифікувати статут Міжнародного кримінального суду. Досі Україна відмовлялася це робити, посилаючись на необхідність вносити зміни до Конституції.

Решта питань буде обговорюватися на зустрічі президента України Віктора Януковича і президента Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, яка повинна відбутися 20 жовтня у Брюсселі.

За інформацією учасника переговорів, на зустрічі 12 липня не піднімалося питання про судові справи щодо лідерів української опозиції. Співрозмовник видання в Європейській службі у зовнішніх справах запевнив, що і на політичному рівні в рамках переговорів щодо угоди про асоціацію Брюссель не ініціюватиме обговорення цієї теми. «Проблема виборчого правосуддя в Україні і переговори за угодою - це два різних питання, їх не можна змішувати», - запевнив європейський дипломат. З його висловлювань випливало, що ЄС має намір завершити переговори з Україною незалежно від підсумків судового розгляду.

Представники країн-членів ЄС вважають, що проблеми з угодою виникнуть у Києва після формального завершення переговорів.

«Щоб договір про асоціацію набув чинності, потрібна його ратифікація. Я не впевнений, що парламент моєї країни проголосує «за», якщо Тимошенко сяде за рішенням суду, яке ми визнаємо несправедливим», - відзначив один з європейських дипломатів, що зустрічалися вчора з журналістами в Інституті світової політики.

«Я не можу уявити собі, що у країні, асоційованій з ЄС, при кожному голосуванні в парламенті порушується Конституція», - додав інший дипломат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі