Европа зменшила споживання російського газу на 23%
29 березня, 2012, 10:07
Поділитися
Особливо сильне падіння експорту російського газу в Європу у березні розбиває надії "Газпрому" не тільки на зростання експорту за підсумками року, але і на підтримку рівня постачань на колишньому рівні.
Експорт "Газпрому" у далеке зарубіжжя у березні 2012 року впав у порівнянні з березнем 2011 року на 23% - до приблизно 11,3 млрд куб. м, свідчать попередні розрахунки на основі даних ЦДУ ПЕК.
Причиною зниження постачань може бути у тому числі і відновлення постачань газу з Лівії до Італії (у березні минулого року вони не здійснювалися). Але очевидно, що причина не тільки в італійському ринку, а й у падінні попиту на всьому південному напрямку.
За даними на 27 березня з початку року було експортовано 38 млрд куб. м, що на 9,7% нижче, ніж за той самий період минулого року. Усього за підсумками I кварталу 2012 року може бути експортовано 39,2 млрд куб. м.
Офіційний прогноз експорту на рік - 154 млрд куб. м проти 150 млрд куб. м в 2011 році. У минулому році весь зріст експорту був забезпечений успішними продажами саме у першому кварталі. Навряд чи варто чекати на виправлення ситуації в четвертому кварталі.
Ситуація з використанням української транзитної системи змінилася драматично: транзит до країн західної та центральної Європи ужгородським коридором знизився майже у два рази (на 47%) - до 3,6 млрд куб. м.
Видобуток газу у Росії у березні 2012 зріс на 1% - до 62,2 млрд куб. м, видобуток газу "Газпрому" знизився на 1% - до 47,2 млрд куб. м.
Всупереч заяві глави "Газпрому" Олексія Міллера про те, що Росія закінчила відбір зі сховищ, статистика говорить, що він все ще триває. З початку сезону відбору було відібрано з російських підземок близько 43 млрд куб. м при тому, що оперативний запас у сховищах на початок зими становив 65,2 млрд куб. м. !zn
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Евгений Буравлев
1 Серпня 2023, 18:08
ПРО КУПКУ КРАЇН, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ НАСАМОТІ УТРЬОХ
Для визноченості, спробуємо побудувати спрощенну модель нашого буття. Отож, наша життєдіяльність, це череда випадкових ситуацій у мереживі часу під гостинним покровом біосфери планети Земля. Тому, завдяки аналізу моделі, виявляється, що критичними для людської життєдіяльності стає ота череда можливих випадкових ситуацій. А саме ці випадкові ситуації і мають регулювати норми і правила за якими ми живимо і які нам, буцім-то, гарантує ООН з її Радою Безпеки. І, до речі, оті "норми і правила, котрі так неохайно ігнорує купка країн, що перебувають "насамоті утрьох". По-друге, потенціал нашої життєдіяльності злодійські обмежує ота ж "купка країн, що перебувають насамоті утрьох", котрі саме і руйнують війнами і вкрай нераціональним використанням ресурсів біофери планети Земля. Отож ота "купка країн, що перебувають насамоті утрьох". мають, за законами Природи, зазнати остаточної ізоляції і нарешті, таки стати ресурсом для відновлення біосфери планети Земля.
0
0
ВідповістиЦитуватиПоскаржитись
Вячеслав Григорович
1 Серпня 2023, 21:09
Євгене, що ти верзеш??
0
0
ЦитуватиПоскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК