Енергокомпанії країни не постраждали від кібератаки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Енергокомпанії країни не постраждали від кібератаки «Укренерго», «Укргазвидобування», ДТЕК і «Київенерго» працюють як зазвичай © Frank-Peters / Depositphotos
"Укренерго", "Укргазвидобування", ДТЕК і "Київенерго", які зазнали кібератаки, працюють у штатному режімі.

[media type = "picture" position = "1"] Радник міністра енергетики Максим Белявський повідомив DT.UA, що "Укренерго", яка управляє енергосистемою країни, від кібератак не постраждала і працює в штатному режимі.

"Сьогодні спостерігаються втручання в роботу підприємств паливно-енергетичного комплексу України. Зафіксовано збої в комп'ютерних мереж державних и приватних підприємств галузі. Зараз фахівцями з'ясовуються причини несанкціонованого втручання та ступінь загрози. Вживаються заходи з метою недопущення втрати інформації і пошкодження технічних засобів. Міністерство здійснює координацію роботи щодо забезпечення сталої роботи об'єднаної енергосистеми України", - уточнив він.

Голова правління ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко в бліц-інтерв'ю DT.UA запевнив, что кібератака ніяк не вплинула на роботу компанії.

"При першому ж виявленні вірусу компанія відключила мережі головного офісу і звернулася в СБУ. Атаки, які продовжуються, жодним чином не можуть вплинути на роботу головної газодобувної компанії України - "Укргазвидобування", - зауважив Прохоренко.

Виконавчий директор Асоціації газодобувних компаний України Роман Опімах додав, что видобувні компанії не постраждали від атак на комп'ютерні системи ПАТ "Укргазвидобування", оскільки компанія відключила систему.

У керівніцтві енергохолдингу ДТЕК і компанії "Київенерго" також розповіли, що практично не постраждали від хакерських атак.

"В цілому кібератаки не позначилися на режимі роботи "Київенерго". Управління комп'ютерною системою виведене на аутсорсинг. Компанія працює в звичайному режимі, але провести звірку рахунків поки неможна", - повідомило джерело в керівництві "Київенерго".

[Article_attached position = "1"]

Нагадаємо, що невідомий комп'ютерний вірус, схожий на вірус-вимагач WannaCry, атакував десятки українських компаний, банків і відомств. DT.UA наводить перелік суб'єктів, які більшою чи менше мірою постраждала від кібератак.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі