"Я вважаю, що ми зможемо реалізувати цей проект у стислі терміни - 18 місяців від початку активної фази будівництва, яка почнеться досить скоро, оскільки вже готова вся технічна документація. Ми в 2019 році зможемо надійно експортувати електроенергію в ЄС", - сказав Недашковський.
За його словами, це дозволить істотно наростити експортний потенціал України - з 550 МВт (Бурштинська ТЕС) до 1550 МВт з можливістю розширення до 2550 МВт.
Він зазначив, що експорт електроенергії буде здійснюватися по лінії електропередачі Хмельницька АЕС-Жешув в Польщу і по лінії Підстанція Західноукраїнська-Альбертірша 750 кВ у напрямку Угорщини. Для безпечної роботи ХАЕС компанія випереджаючими темпами побудує нові трансформатори на майданчику третього енергоблоку ХАЕС.
Недашковський також назвав вартість реалізації проекту з експорту електроенергії.
"Загальна сума інвестиційної програми 55 млн євро, більша частина цих грошей - це кошти "Енергоатому". Основна частина піде на модернізацію розподільного пристрою 750 кВт Хмельницької АЕС і введення в експлуатацію випереджаючими термінами трансформаторів на цій станції", - додав він.
Як відомо, "Енергоатом" є оператором всіх чотирьох АЕС України, загальна електрична потужність яких 13,835 ГВт.
Раніше повідомлялося, що атомні електростанції України 18 лютого справили 302,93 млн кВт-год електроенергії, що є найвищим показником з 2004 року.
Нагадаємо також, що на енергоблоці №3 Запорізької АЕС проводиться капітальний плановий ремонт, який триватиме до 13 листопада 2017 року.