Про це пише в своїй статті для DT.UA академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна" Павло Гайдуцький.
Так, за обсягом ВВП російська економіка вийшла на рівень 1990 р., але за обсягом інвестицій - тільки на половину до рівня 1990-го. Отже, протягом двох останніх десятиліть економіка працювала на знос.
Водночас погіршувалася якість економічного потенціалу. Різко впала частка обробної промисловості, особливо машинобудування. Натомість зросла частка сировинних галузей, які працюють на експорт. Так, видобуток енергоносіїв істотно перевищив рівень 1990 р., але виробництво машин та устаткування, знову ж таки, дотягує лише до половини рівня 1990-го. Про деградацію російської економіки свідчить порівняння фактичних показників відтворення економічного потенціалу з науково обґрунтованими Російською академією наук (РАН) гранично-критичними показниками.
Нагадаємо, в інституті Центр розвитку НДУ "Вища школа економіки" прогнозують скорочення російської економіки в 2016 році на 1,5%.
"Останні статистичні дані говорять про те, що в травні 2016 року чаші віртуальних ваг, на яких може бути зважений рівень економічної активності, після деяких коливань і вагань, схилилися все ж таки на користь "посилення рецесії", ніж на користь "завершення рецесії", - вважають економісти.
Детальніше про російську економіку читайте у статті Павла Гайдуцького "Росія: майбутнє в минулому" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".