Ексвласникам збанкрутілих банків таки доведеться повертати втрачені кошти — Меморандум з МВФ

Поділитися
Основна відповідальність за повернення нанесених збитків покладена на Фонд гарантування вкладів.

Україна зобов'язується активізувати повернення втрачених коштів колишніми власникам збанкрутілих банків. Цьому питанню присвячений окремий пункт нового Меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ.

Основна відповідальність за повернення нанесених банківському сектору збитків покладена на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Аби полегшити ФГВФО життя, Україна зобов'язується внести законодавчі зміни, що посилюють можливості Фонду вимагати відшкодування збитків у кримінальних провадженнях. Крім того, ФГВФО готується до подання судових позовів за кордоном для повернення збитків та до залучення з цією метою визнаних правників та судових експертів.

Крім цього, Україна зобов'язана:

  • до лютого 2022 року (структурний маяк) розробити стратегію повернення цих активів та план заходів до цієї стратегії;
  • забезпечити безперервне співробітництво НБУ, ФГВФО, Офісом генерального прокурора та НАБУ;
  • публікувати піврічні звіти, де підводяться підсумки роботи з повернення активів та подання судових позовів державними банками, звітувати про ліквідовані банки, включно зі списками всіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів виведених з ринку банків, які й досі не виконали свої зобов’язання з повернення боргів, включаючи кредитні борги, перед збанкрутілими установами у відповідності до судових рішень;
  • ФГВФО буде кожні півроку повідомляти про суми відшкодування, на які він претендує від колишніх власників та пов’язаних з ними осіб по кожному із збанкрутілих банків;
  • Офіс генерального прокурора публікуватиме піврічні звіти про результати кримінальних проваджень проти колишніх власників банків, керівників та інших пов’язаних осіб по кожному із банків виведених з ринку з початку 2014 року, з узагальненими даними щодо кількості осіб, які потрапили під слідство, під суд або отримали вирок, так само як і щодо сум стягнених штрафів та збитків.

Нагадаємо, що з 1 грудня в Україні, в рамках структури Державної податкової служби, створюється спецпідрозділ, завданням якого мінімізуватиме скарги найбагатших платників податків. Про це йдеться у Меморандумі України з МВФ.

Виконавча рада МВФ завершила вивчення економічних показників України в рамках 18-місячної угоди про резервне кредитування від 9 червня 2020 року. Прийнято рішення про виділення Україні $699 млн., а в рамках загальної програми Україна може отримати приблизно $2,8 млрд.

Як заявляв радник президента Олег Устенко, гроші МВФ підуть на фінансування дефіциту державного бюджету.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі