Експортери сировини використовують Швейцарію для податкової мінімізації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експортери сировини використовують Швейцарію для податкової мінімізації
У Швейцарії одна з найнижчих у світі ставок податку на прибуток.

Більше 36% українського експорту оплачується через Швейцарію. 60% усіх зернових і 61% усієї залізної руди продавалися саме через цю країну. Загалом 85% оплачених товарів — сировина. Про це у своїй статті пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA – «От же ж кантони!».

При цьому для України Швейцарія не офшор і навіть не низькоподаткова юрисдикція. Вона була такою до 2015 року, але потім поступилася цим місцем у офіційному переліку більш ризикованим, на думку нашого уряду, Островам Кука, Ніуе та Вануату.

Причина в тому, що у Швейцарії досі одні із найнижчих ставок податку на прибуток у світі - ефективна податкова ставка нижче 12–14%. І якщо прибуток створюється представництвом української компанії у Швейцарії, то і податок на прибуток сплачується там.

Найпоширеніша «експортна» схема податкової мінімізації неможлива без фінансового посередника у низькоподатковій юрисдикції, оскільки саме він має купити товар за найнижчою ціною, перепродавши його потім кінцевому покупцю вже за ринковою вартістю, залишити собі неоподатковуваний прибуток. При цьому фізично товар прямує від продавця до покупця, головне, щоб гроші йшли через посередника.

З іншими статтями Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі