Експорт з України до Росії за півтора року впав на $ 4,2 млрд

Поділитися
Експорт з України до Росії за півтора року впав на $ 4,2 млрд Експорт з України до Росії за півтора року впав на $ 4,2 млрд
У середньому за шість останніх кварталів експорт українських товарів до РФ втрачав по 14,6% щодо аналогічного періоду минулого року. Торгівля товарами з Росією, як і раніше, формує для України суттєвий "мінус" у зовнішньоторговельному сальдо - тільки $ 5,06 млрд цього року, або більше половини всього негативного сальдо.

Падіння експорту товарів з України до Росії почалося з другого кварталу 2012 року і триває вже шість кварталів поспіль (або півтора року). У цілому за цей час постачання впали на $ 4,2 млрд.

Про це свідчать дані Державної служби статистики (Держстату) України.

Згідно з ним, у липні-вересні цього року, на які припали нові обмежувальні заходи Москви у зв'язку з планами Києва підписати угоду про асоціацію з ЄС, експорт скоротився на $ 576 млн, або на 13,1%.

При цьому у липні та вересні цього року щодо аналогічного місяця минулого року експорт зменшився на 10,2%, а в серпні - на 18,8%.

Однак результат липня-вересня цього року аж ніяк не гірший: краще справи йшли лише у другому кварталі цього року - $ 202 млн.

Найбільш "чорним" періодом став третій квартал 2012 року, коли Росія ввела утилізаційний збір, і український експорт обвалився відразу на $ 1081,2 млн, або на 20%.

У середньому ж за шість останніх кварталів експорт українських товарів до РФ втрачав по 14,6% щодо аналогічного періоду минулого року.

- Фюле: Асоціація України з ЄС не несе жодного негативу для торговельно-економічних відносин із Росією

Що стосується імпорту товарів з Росії, то тут визначальним фактором є постачання природного газу. В цілому політика Україна на скорочення його закупівель призвела до того, що за 9 місяців цього року імпорт товарів з РФ скоротився на $ 4,05 млрд, або на 19,7% (при цьому у третьому кварталі спад імпорту склав всього $ 40 млн).

Торгівля товарами з Росією, як і раніше, формує для України суттєве негативне сальдо, яке за січень-вересень поточного року склало $ 5,06 млрд, або більше половини всього негативного зовнішньоторговельного сальдо країни.

Згідно з даними Держстату, в цілому експорт товарів з України за 9 місяців поточного року впав на 9,3% - до $ 46,29 млрд, тоді як імпорт - на 10,1%, до $ 56 млрд.

За рахунок більш швидкого скорочення торгівлею з Росією, частка експорту до цієї країни в сумарному експорті зменшилася з 25,8% до 24,7%, а імпорту - відповідно з 32,9% до 29,4%.

Експорт до інших країн Митного союзу також скоротився: до Казахстану - на 8,9%, до $ 1,73 млрд, до Білорусі - на 8,3%, до $ 1,51 млрд. При цьому імпорт з них впав ще дужче: з Казахстану - на 53,4%, до $ 0,52 млрд, з Білорусі - на 28,5%, до $ 2,84 млрд.

Сумарно за підсумками січня-вересня-2013 на частку Митного союзу припадало 31,7% всього експорту і 35,4% імпорту, тоді як на рік раніше - відповідно 32,7% і 41,1%.

Постачання українських товарів до Європи за 9 місяців цього року зменшилися всього на 2,4% - до $ 12,29 млрд, а закупівлі європейських зросли на 3,5% - до $ 20,55 млрд. У результаті частка експорту до Європи збільшилася з 22,4% до 26,6%, а імпорту - з 31,9% до 36,7%. !zn

Читайте також:

Янукович поскаржився на відсутність попиту на українську продукцію в ЄС

Азаров: Україна втратила чверть товарообігу з Росією. Треба вирішувати проблему

Білорусь захистить свій ринок від "товарів сумнівної якості" з Росії через її вступ до СОТ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі