Україні та Європейському Союзу вдалося досягнути домовленостей про нові можливості та збільшення експорту нашої електроенергії до країн ЄС. При цьому зараз українська гуртова ціна на електроенергію практично втричі нижча за європейську ціну, тому експорт нашої електроенергії в Європу — це чи не найприбутковіший вид економічної діяльності, який наразі доступний Україні. Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів голова Укренерго Володимир Кудрицький.
При цьому голова «Укренерго» стверджує, що нарощенні експорту не несе ризиків для внутрішнього ринку, а регулятор обов’язково подбає про те, щоб на внутрішньому ринку за жодних обставин не було дефіциту електроенергії.
"У міру того, як ми будемо деокуповувати наші території, повертатимемо і захоплені енергетичні об’єкти. Це означає, що у нас зростатиме не лише споживання, яке на сьогодні тимчасово втрачене, а й генерація, - пояснив Володимир Кудрицький. - Тому у нас надлишок електроенергії, який може бути накопичений упродовж цього року, він зберігатиметься і надалі, ми будемо нетто-експортером за будь-якого сценарію. Взагалі Україна — єдина країна у нашому регіоні, яка є великим нетто-експортером електроенергії. Решта країн, наші сусіди у Центральній і Східній Європі, навпаки, активно імпортують енергоресурси. Тому для європейців, як і для України, комерційні поставки електроенергії — це сценарій win-win".
Про нові можливості та збільшення експорту нашої електроенергії до країн ЄС, та чи можлива зрада у цій перемозі читайте в інтерв’ю Юлії Самаєвої з головою правління НЕК «Укренерго» Володимиром Кудрицьким: «Гаслом для кожної української енергетичної компанії має бути «Інвестуй або помри!».