Експерти: Жителям українських сіл невиправдано мало платять за оренду їхньої землі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Орендна плата за використання сільгоспугідь, що знаходяться у власності жителів сіл України, є невиправдано низькою, при чому велика частина такої плати вноситься орендарями у натуральному, а не грошовому вигляді, переконані експерти.

Орендна плата за використання сільгоспугідь, що знаходяться у власності жителів сіл України, є невиправдано низькою, при чому велика частина такої плати вноситься орендарями у натуральному, а не грошовому вигляді, переконані експерти. Таку думку висловили в загальній статті для «ДТ» член-кореспондент НАНУ Олена Бородіна, доктор економічних наук Любов Молдаван, академік НААНУ Володимир Юрчишин, академік НААНУ Борис Пасхавер, член-кореспондент НААНУ Ігор Прокопа, доктор економічних наук Олена Шубравська і доктор економічних наук Тамара Осташко. «Формою ринку землі, яка вже діє в Україні, є оренда. В оренді перебуває майже 21 млн. га, тобто половина аграрного земельного фонду. Однак через відсутність адекватних європейських механізмів регулювання орендних відносин у цьому домінуючому на даному етапі сегменті земельного ринку доходи орендодавців невеликі», - констатують фахівці. За їхніми даними, у 2008 році середня орендна плата за 1 гектар сільськогосподарських угідь становила лише 185 гривень на рік, це менше 2% кадастрової ціни землі. «При цьому на оплату грошима припадає близько 20%, решта - натуроплата, поінформували фахівці. - Все це знижує рівень орендних виплат, утискає інтереси селян-орендодавців і в той же час служить хорошою приманкою для агрохолдингів та інших орендарів дешевих угідь». За інформацією експертів, агрохолдинги, формуючи свої «банки земель», сплачують поступки прав оренди за 200 дол./ га. Учасники цього ринку очікують зростання цін на поступки прав оренди сільськогосподарських земель уже через два роки до 400-500 дол./га. «Тобто оренда стає джерелом гарного заробітку не для селянина-власника земельної ділянки, а для перекупників права оренди», - констатують експерти. Детальніше про особливості розвитку українського агропромислового сектора читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі