Експерти: Новий Податковий кодекс завдає удару по молочній галузі

Поділитися
Зміна системи субсидування молочної галузі, передбачена проектом податкового кодексу, може завдати серйозної шкоди галузі, заявили представники Європейської Бізнес Асоціації.
Зміна системи субсидування молочної галузі, передбачена проектом податкового кодексу, може завдати серйозної шкоди галузі, заявили представники Європейської Бізнес Асоціації.Існуюча система субсидування молочного сектору базується на принципі компенсацій обсягу молочної сировини відповідно до його сорту і адмініструється через податкові пільги компаніям-переробникам, які потім надходять до виробників молока: домогосподарств і фермерських кооперативів. Таким чином, необхідні кошти надходять виробникам молока в обмін на молочну сировину, стимулюючи виробництво більшої кількості молока кращої якості. На думку фахівців ЄБА, занепокоєння викликає той факт, що в останньому проекті Податкового кодексу відсутні положення, що передбачають сприяння розвитку сектора молочних продуктів в Україні. "Нинішній проект Податкового кодексу не закріплює систему субсидування, яка сьогодні існує, - вважають експерти асоціації. - Якщо Податковий кодекс буде прийнятий в існуючій на сьогодні редакції, і така система субсидування зникне, це може завдати серйозної шкоди українському сектору молочних продуктів". Запропонована система, за їхніми словами, передбачає розподіл коштів у розрахунку на кількість голів худоби, проте не дає чіткого визначення про те, молочна ця тварина або м'ясна, доросла худоба або теля. Розподіл субсидій планується здійснювати через окремий орган безпосередньо виробникам молока, 75% яких в Україні - приватні подвір'я, за принципом кількості голів. "Такий підхід до розподілу робить неможливим процес передачі коштів адресно - наприклад, приватним особам в селі, де немає банківських рахунків. Все це ставить під загрозу молокопереробну галузь в Україні", - впевнена Дерев'янко. Нова система, переконаний генеральний менеджер компанії "Данон Україна" Даріо Маркетті, через неможливість її виконання, просто ризикує забрати субсидії у майже 80% виробників молока, приватних сільських виробників. На його думку, дуже важливо, щоб система державних субсидій виробникам молочної продукції працювала на інтенсивне зростання (на стимулювання збільшення кількості та якості молока), а не на екстенсивне, розподіляючи субсидії на кількість поголів'я худоби, належного реєстру чого в Україні не існує. "Якщо українські виробники втратять цю підтримку, весь український сектор молочної промисловості стане неконкурентним у порівнянні з імпортованою продукцією", - вважає Маркетті.

За матеріалами ЛIГАБiзнесIнформ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі