Таку думку висловили експерти під час круглого столу «Чи добудують в Україні недобудови?», який 13 квітня 2011 року провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
Коментуючи ідею Національного банку щодо пожвавлення іпотечного ринку за рахунок часткового погашення відсоткової ставки за іпотекою за рахунок державних коштів, голова правління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Леонід Рисухін зауважив, що дійсно завдяки такому кроку на ринку може спостерігатися певний ефект зростання. Водночас він висловив пересторогу щодо цієї ідеї з огляду на зростаюче навантаження на держбюджет, що вже сьогодні призвело до формування великої заборгованості перед людьми.
«При довгостроковому кредитуванні не досить виправдано виходити на значну компенсацію відсоткової ставки», - наголосив Л.Рисухін.
З подібними сумнівами погодився і голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькин. Банкір зауважив, що «компенсаційний» механізм може бути ефективним інструментом для стимулювання ринку, однак він є ризикованим для держбюджету з огляду на непередбачуваність обсягів потрібного фінансування.
На думку ж заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти без загального здешевлення іпотечних позик часткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами не буде ефективним для ринку.