Українська влада не допустить девальвації гривні, оскільки цей крок може здійснити негативний вплив на економіку, особливо на обслуговування зовнішніх боргів державного і приватного сектора. Таку думку висловили експерти, опитані львівським телеканалом "ZIK". На думку опитаних фахівців, уряд і Національний банк будуть і надалі підтримувати стабільний курс гривні, допускаючи лише незначні його коливання.
"В Україні зараз спостерігається значна бюджетна економія. Можна сказати, що уряд недофінансовує якісь заплановані програми. Значною мірою це не чинить тиску на гривню, оскільки немає великих бюджетних виплат", - пояснив професор Львівського інституту банківської справи пан Сав'юк. Він також зазначив, що поступове зростання доходів населення також здійснює стабілізуючий вплив на валютний ринок - люди не направляють заощадження на купівлю доларів.
Банкір Роман Лепак у коментарі телеканалу зазначив, що плавні коливання курсу гривні підуть на користь українській економіці, в той же час глибока девальвація національної валюти може призвести до виникнення проблем, особливо з обслуговуванням зовнішніх боргів.
"Для бізнесу і для держави більш високий курс долара буде означати зростання вартості обслуговування зовнішніх боргів. А вони досить великі як у корпоративних позичальників, які залучали кошти на міжнародних ринках, так і в держави", - сказав банкір.
У той же час, оцінюючи курс гривня/долар на найближчий час експерти зійшлися на думці, що він може досягти позначки 8,4-8,5 грн/$, але говорити про більш глибоку девальвації немає причин. Нагадаємо, середні котирування валютного міжбанку зараз знаходяться на рівні 8,16-8,17 грн/$. !zn