Експерти спрогнозували курс долара до кінця грудня

Поділитися
Названо фактори, від яких залежатиме ситуація.

На сьогодні тиск на курс долара в Україні зменшився, внаслідок чого курс американської валюти на готівковому ринку, який на початку осені підскочив до 45 грн/дол., тепер не перетинає позначку у 41 гривню. Проте, новий виток зростання попиту на готівкову валюту може виникнути до грудня.

Про це пише "Фокус", який опитував експертів щодо курсу долара до кінця року.

Під час війни ніхто з експертів не розраховує, що гривня почне зміцнюватись.

Водночас опитані експерти кажуть, що до кінця 2022 року високі шанси, що сильної зміни курсу долара не буде. Але багато залежить від ситуації з обсягами зернового й іншого експорту, стабільним отриманням Україною міжнародної фінансової допомоги, а також, чи наважиться Нацбанк відпустити курс долара на міжбанку, який сьогодні зафіксовано на позначці 36,56 UAH/USD.

Як вказують експерти, на початку осені курс на готівковому ринку підскочив до позначки в 45 грн/дол. Це було викликано дефіцитом готівкових доларів у банках. Зараз цей фактор вже не впливає на курсові коливання, оскільки готівкові долари вже є у продажу.

"Поки проблем з готівковою валютою на ринку немає. І найближчим місяцем навряд чи їх можна очікувати", – зазначила директор департаменту казначейських операцій "Юнекс Банку" Анна Золотько.

За її словами, повторення вересневої ситуації малоймовірне. Хоча деяке зростання готівкового курсу все ж цілком можливе.

"Попит на готівкову валюту з боку банків може вирости в другій половині листопада, коли на ринок потрапить більший попит з боку вкладників, які купували валюту з розміщенням на депозиті в серпні", – прогнозує експерт.

Водночас Нацбанк на міжбанку активно підтримує банки, коли виходить на ринок із пропозицією доларів.

Хоча попит продовжує домінувати над пропозицією.

"У перші два тижні жовтня дисбаланс трохи ослабнув — чистий продаж іноземної валюти НБУ в середньому становив $614 млн. Це на 15-20% менше, ніж наприкінці вересня", — зазначила Ганна Золотько.

Своєю чергою заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло вважає, що через насиченість ринку готівковою валютою та довіру до курсу, до кінця 2022 року девальваційних трендів не прогнозується.

Курс гривні у жовтні виглядає більш збалансованим, ніж улітку, переконаний він. З початком опалювального сезону люди ще менш активно переводитимуть гривні у валюту. Крім того, багато українців повертаються з-за кордону і привозять із собою валюту, яку поступово обмінюватимуть. Також позитивно на курс гривні впливає відновлення експорту зерна та іншої продукції через поступове налагодження логістичних каналів через кордон.

Про це ж каже директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко. Національний банк поступово задовольнив попит на готівкову валюту, проводячи інтервенції для системно важливих банків, каже він.

"Зараз гострої потреби в якихось екстрених, пожежних інтервенціях немає", — вважає Марченко.

Так чи інакше, на його думку, є висока ймовірність, що до кінця 2022 готівковий курс залишиться в межах 40,5-44 UAH/USD.

"Є підстави вважати, що до кінця року НБУ вдасться утримати національну валюту від різких коливань. Проте обсяги валютних інтервенцій НБУ навряд чи суттєво зростуть. Іншими словами, ситуація станом на сьогодні, ймовірно, збережеться до кінця року: попит і пропозиція валют будуть більш-менш збалансованими, коливання курсу гривні будуть у межах 3%, але слід мати на увазі, що головний фактор, який впливатиме на курс, це перебіг воєнних дій, і похідний від них — соціально-психологічний настрій громадян, особливо в контексті невпинного ракетного та "шахідного" терору Росії", — підкреслив Герман Марченко.

Головний дилер департаменту казначейства та фінансових інститутів "ОТП Банку" Антон Курінний своєю чергою вказує, що котирування на кеш-ринку знизилися з 43,00 до 40,50/41,00 UAH/USD, що трохи заспокоїло українців.

"Це вдалося зробити за допомогою аукціонів НБУ з підкріплення кас банків готівкою. НБУ продав банкам на підкріплення понад 300 мільйонів доларів, також Нацбанк дозволив фізичним особам купувати більше через валютний депозит (збільшили суму купівлі до 100 тисяч гривень на місяць в одному банку)", — каже Антон Курінний.

На думку керівника аналітичного відділу Міжнародної Академії Біржової Торгівлі Андрія Шевчишина, є можливість зміни курсу міжбанку, але курс не відправлять у вільне плавання.

"У разі підвищення курсу міжбанку готівковий курс також вирушить вгору, але не так швидко, як було до цього", — вважає Андрій Шевчишин.

Нагадаємо, у держбюджеті на 2023 рік уряд заклав курс долара на рівні 42,2 UAH/USD.

Економісти Групи ICU вважають, що у 2023 році курс долара досягне позначки 45 UAH/USD.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі