Експерти розповіли про роль "Росатому" в окупації ЗАЕС

Поділитися
Експерти розповіли про роль © РИА Новости
Діяльність "Росатома" на ЗАЕС становить небезпеку не лише для України, а й для всіх довколишніх країн.

Державна корпорація "Росатом" активно бере участь у війні проти України, не лише втручаючись у роботу захопленої Запорізької АЕС в Енергодарі, але й безпосередньо керуючи діями російських віськових терористів в цьому районі. Про це в коментарях "Апострофу" заявили низка експертів.

Так, екс-головний інженер об'єкта Олег Дудар раніше давав свідчення та стверджує, що співробітники "Росатому" допомагали ЗС РФ готувати обстріли обладнання станції, щоб відключити ЗАЕС від української енергосистеми.

"Вони вивчали електричні схеми, лінії електропередач, наше обладнання та системи зв'язку. Ретельно вивчали їх протягом тижня. А наступного тижня об'єкти, що вивчаються, були обстріляні, а обладнання виведено з ладу. У мене склалося враження, що вони цим керували і направляли", - зазначив він.

Експерт Ольга Кошарна стверджує, що представники "Росатому" втручаються у роботу Запорізької АЕС, а також санкціонують розміщення військової техніки ЗС РФ на території виробничих приміщень. За її словами, дії росіян становлять небезпеку не лише для України, а й для всіх довколишніх країн.

Голова Громадської ради при Державній інспекції ядерного регулювання України Сергій Денисенко у коментарі "Апострофу" заявив, що поведінку співробітників "Росатому" та військовослужбовців, які перебувають на території ЗАЕС, можна кваліфікувати як ядерний тероризм.

"І на жодну з цих дій російська армія не наважилася б без згоди та консультацій з боку співробітників "Росатому". Тому він однозначно має бути покараний як організатор і учасник ядерного шантажу всього світу", - додав Денисенко у спілкуванні з журналістами.

Нагадаємо, саме керівники російського "Росатому" почали шантажувати працівників Запорізької АЕС, погрожуючи їм звільненням у разі відмови працювати на «нового власника» станції.

Саме "Росатом" остаточно перейшов межу законності, і почав перереєстрацію ЗАЕС як російської власності. 

Привласнення ЗАЕС Росією є найбільшою ядерною крадіжкою в історії людства. Шість реакторів станції виробляють близько п’ятої частини електроенергії в Україні і коштують щонайменше 40 мільярдів доларів. 

Днями з'ясувалося, що ця російська державна корпорація, ймовірно, закуповувала компоненти, обладнання й сировину для підтримки виробництва зброї на підприємствах військової промисловості РФ у 2022 році, обходячи введені щодо держави-агресора санкції та допомогаючи її армії у війні проти України.

“Росатом” довго видавав себе за цивільну організацію, яка експлуатує атомні електростанції через комерційні партнерства у всьому світі, однак війна Росії проти України продемонструвала її тісний зв’язок з військово-промисловим комплексом та операціями окупантів. 

Видання The Washington Post з'ясувало, що до правління корпорації входять нинішні й колишні високопоставлені силовики. Співробітники компанії сприяли окупації Запорізької АЕС, і, за даними свідків, могли скеровувати деякі з ворожих обстрілів об’єкта, будучи дислокованими на її території.

Останнім часом Україна, як і деякі європейські країни, відновила дискусії щодо введення обмежувальних заходів проти “Росатому”. Цього місяця прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після розмови з віцепрезидентом Європейської комісії Франсом Тіммермансом висловив надію, що санкції проти зазначеної компанії стануть частиною десятого пакету ЄС проти країни-агресора.

"Курчатовці, або Чому Україна програє санкційну битву за ЗАЕС" - читате про це на ZN.UA в матеріалі Миколи Теслі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі