Експерти пророкують посилення відтоку капіталу з економік країн, що розвиваються

Поділитися
Експерти пророкують посилення відтоку капіталу з економік країн, що розвиваються Все більше інвесторів виводять свої гроші з ринків, що розвиваються, таких як Китай, Бразилія і Росія
Бразилія, Туреччина, Росія і Малайзія борються з величезними економічними і політичними проблемами.

Світова економіка перебуває у кризі, інвестори вивели з ринків один трильйон доларів, повідомляє видання Spigel Online.

Зростання світової економіки переживає збої, тому все більше інвесторів виводять свої гроші з ринків, що розвиваються, таких як Китай, Бразилія і Росія. Експерти побоюються, що тенденція прискориться і продовжиться.

Близько 940 мільярдів доларів "зникли" з найбільших 19 ринків за останні 13 місяців. Цей відтік капіталу більше, ніж під час кризи 2008-2009 років, згідно з оцінками інвестиційного банку NN Investment Partners.

"Особливо зараз в центрі уваги інвесторів – Китай", - йдеться в статті. Девальвувавши юань, Пекін зміцнив свій експортний сектор. Таким чином, Китай, піддав ризику інші економіки, що розвиваються. У разі, якщо стане відомо, що девальвація була здійснена штучно, почнеться валютна війна.

Але не тільки Китай вплинув на ситуацію з відтоком капіталу. Бразилія, Туреччина, Росія і Малайзія борються з величезними економічними і політичними проблемами. Їх валюти втрачають цінність. Вони переживають падіння цін на сировинні товари.

Експерти очікують, що відтік коштів з ринків, що розвиваються, не можна буде зупинити швидко. Навпаки: "Цей відтік пошириться набагато далі", - говорить Мартен-Ян Баккум, аналітик NN Investment Partners.

Основним драйвером подальшого відпливу може стати процентна політика Федеральної резервної системи США, разом з розвитком подій у Китаї. ФРС має намір в цьому році підвищити ставки, а значить інвестиції в доларах стануть куди привабливі, інші валюти при цьому втратять свою привабливість.

Видання Frankfurter Allgemeine писало, що девальвація юаня перешкодить відновленню європейської економіки. Шок від Азії може заглушити крихке відновлення європейської економіки. Начебто надійна німецька економіка виявилася теж в небезпеці. Залишається сподіватися, що девальвація в Пекіні, не стане початком глобальної конкурентної девальвації, в якій, як відомо, є тільки переможені, йдеться в статті.

Як писало видання The Telegraph, дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки. Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку. Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгового переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, йдеться в статті. Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі