Експерти прогнозують найбільше з 1980 року падіння попиту на нафту

Поділитися
Експерти прогнозують найбільше з 1980 року падіння попиту на нафту © Тэкноблог
Очікується, що падіння споживання не буде таким істотним, як падіння попиту.

Світовий попит на нафту в 2020 році може впасти настільки низько, що виявитися найбільшим в історії падінням. Хоча країни роблять різні заходи, перш за все, для боротьби з поширенням коронавіруса. Про це пише агентство Bloomberg.

"Заборони на поїздки, робота на дому, скасовані відпустки і порушені ланцюжка поставок - все це незмінно веде до зниження попиту на паливо. У міру подальшого реагування суспільства на вірус, попит на нафту, вже постраждалий в результаті рішення Китаю зупинити цілі сектори економіки, продовжує падати", - відзначає агентство.

Нафтотрейдери, керівники компаній, керуючі хедж-фондами і консультанти переглядають свої прогнози у бік пониження. Багато хто побоюються, що попит на нафту, в 2019 році в середньому склав 100 млн барелів на добу (б/с), покаже максимальне падіння в цьому році, яке за своїми масштабами перевершить зниження попиту на 1 млн б/с під час рецесії в 2009 році і навіть падіння на 2,65 млн барелів, зафіксоване в 1980 році, коли світова економіка зазнала краху після другої нафтової кризи.

"Такої ситуації з попитом ми не бачили ніколи в історії", - наводить агентство слова головного економіста трейдингової компанії Trafigura Group Саада Рахіма. - Попит буде погіршуватися з кожним днем ще якийсь час".

Згідно з прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опублікованого 9 березня, світовий попит на нафту в 2020 році знизиться приблизно на 90 тис. б/с.

Консалтингова компанія IHS Markit (SPB: INFO) очікує, що споживання в середньому за цей рік зменшиться на 1,42 млн б/з, а в гіршому випадку падіння складе 2,8 млн б/с. Інша консалтингова компанія, FGE, прогнозує зниження в середньому на 1,3 млн б/с за підсумками року.

Повідомлялося, що президент США Дональд Трамп оголосив у п'ятницю, 13 березня, про своє рішення закуповувати великих обсягів нафти для формування стратегічного запасу країни. Рішення обґрунтовано низькими цінами на ринку.

Саудівська держкомпанія Saudi Aramco підтвердила запити кількох покупців з Європи на постачання додаткових обсягів нафти з завантаженням в квітні. При цьому Саудівська Аравія продовжує витісняти Росію з Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі