Експерти не вірять у вимогу МВФ до України ввести податок на депозити, аналогічний кіпрському

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерти не вірять у вимогу МВФ до України ввести податок на депозити, аналогічний кіпрському © losslessalbum.com
Питання "а чи не запропонує МВФ українській владі обкласти збором вкладників, на рахунки яких перекачувалися гроші з бюджету?" - зовсім не з області фантастики.

Експерти, опитані ZN.UA, не вважають за можливе висунення Міжнародним валютним фондом (МВФ) вимоги до влади України оподаткувати, наприклад, депозити в інвалюті в українських банках. Оскільки основна маса фінансових проблем України полягає в стані державних фінансів, а не фінансів банківської системи.

"Вітчизняна банківська система за своїми обсягами не перевищує розміру економіки і перебуває у набагато кращому стані, ніж два роки тому. Що ще важливіше, сьогодні вона значно більш стійка, ніж напередодні кризи 2008–2009 рр. Основна маса фінансових проблем України полягає в стані державних фінансів, а не фінансів банківської системи, що неодноразово підтверджувалося звітами місії МВФ. І на відміну від Кіпру, проблеми українського бюджету ніяк не пов'язані із ситуацією в банківській системі", - говорить Роман Шпек.

Крім того, у Кіпру є серйозне обмеження - влада острова не має власної валюти і не може проводити самостійну емісію коштів для рекапіталізації банківської системи, що вимагає підтримки.

"Відмінність ситуації України і Кіпру в тому, що Кіпр як член єврозони не може рекапіталізувати свої банки з допомогою монетарної емісії - цей інструмент перебуває в руках ЄЦБ. В Україні ж у 2008–2009 рр. рекапіталізація системних банків саме й відбувалася за рахунок монетарної емісії", - пояснює Дмитро Сологуб, начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль".

Українські банки, нагадаємо, сьогодні також платять відсотки за валютними депозитами за рахунок бюджету - відчуваючи нестачу валюти, Мінфін позичає її у фінустанов за ставками набагато вищими ринкової вартості долара (8,25% річних за валютними і 9,1% - за індексованими облігаціями на аукціоні 19 березня).

Тим часом ультиматум ЄС Кіпру про списання депозитів - це чіткий сигнал для економік, що розвиваються, і насамперед для російських і українських еліт - ЄС і МВФ нині не до нас. І рятуватися потрібно власними силами, не сподіваючись на фінансову підтримку ззовні.

"Запровадження податку на депозити пов'язане, швидше за все, з європейськими уявленнями про домінування в банківській системі Кіпру російських депозитів. А рятувати російські гроші своїм коштом європейці не хочуть", - пояснює генеральний директор Platinum Bank Грег Краснов.

Більше читайте в статті Олександра Дубинського "Кіпрська прірва для банківської системи" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Податку бути: Кіпр домовився з "трійкою" кредиторів про розмір збору з депозитів

Влада Кіпру пообіцяла не чіпати вклади іноземців

Колишні чиновники НБУ оцінили український капітал на Кіпрі в 12-25 млрд доларів

Азаров запевнив, що в Україні зберігати гроші надійніше, ніж на Кіпрі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі