Усього з очікуваного збільшення дохідної частини на 17,8 млрд грн планується додатково отримати 9,5 млрд від підвищеної рентної плати за видобування нафти, природного газу та газового конденсату, ще 2,9 млрд - від податку на прибуток підприємств, 1,3 млрд - від підвищеного екологічного податку, 1,1 млрд грн - податків на імпорт (ПДВ і мита).
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Ярослав Жаліло, провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАНУ, та Антоніна Дешко, експерт з питань фінансової політики Інституту суспільних досліджень. Щоправда, за їхніми словами, 3,6 млрд грн податків втрачено внаслідок зниження очікуваних надходжень від акцизів на алкоголь і тютюн, які проіндексовано за актуальним показником інфляції з липня (при поданні на перше читання уряд очікував, що це станеться вже з 1 січня).
"План неподаткових надходжень збільшено на 6,2 млрд грн, з яких 2 млрд додатково має надати НБУ, 1,4 млрд становить збільшення власних надходжень бюджетних установ, ще 2,8 млрд грн - нерозшифровані "інші надходження". Таким чином, збільшення дохідної частини є малоризиковим, оскільки базується переважно не на зміні оцінок економічної активності, а на збільшенні податкових ставок", - відзначають експерти.
Детальніше про зміни в бюджеті за час його прийняття читайте у статті Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Метаморфози держбюджету у передвиборних умовах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".