Експерти державних економічних відомств і неурядові фінансові аналітики оновили свій консенсус-прогноз динаміки зростання української економіки. Так, у 2016 році зростання ВВП України складе 1,1%, що на 0,1% вище, ніж прогнозувалося аналітиками в грудні минулого року. У той же час, зростання ВВП в 2017 році, за оновленими даними, складе 2,5%, що на 1 відсоток менше, ніж прогнозувалося раніше.
Відповідні дані представлені в дослідженні, проведеному експертами 14 різних економічних організацій і компаній України. Результати нового дослідження, порівняно з попереднім, значно звузили діапазон прогнозу динаміки розвитку українського ВВП на 2016 рік: від падіння на 1,2%, до зростання на 1,7%. У той час як у грудні розкид перебував в межах від мінус 3 до плюс 2,9%.
Нове дослідження також включає в себе також більш песимістичний прогноз щодо зростання рівня інфляції в 2016 році, яке тепер прогнозує зростання на 0,4 п. – до 13,5%. У 2017 році даний показник складе, на думку експертів, близько 9%.
У той же час, новий прогноз включає в себе перші дані щодо розвитку української економіки в 2018 році. Згідно з першими оцінками, зростання української економіки може скласти 3%, а темпи інфляційного зростання знизяться до 7,3%.
Консенсус прогноз заснований на базі роботи аналітиків 14 різних державних і недержавних економічних установ України. Зокрема – Мінекономрозвитку, НБУ, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Національного інституту стратегічних досліджень, Міжнародного центру перспективних досліджень, Райффайзен Банку Аваль, інвесткомпанії "Драгон Капітал", "CASE Україна" The Bleyzer Foundation і деяких інших.
Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання економіки України в 2016 році - до 1,5% з попереднього прогнозу в 2% за станом на жовтень 2015 року. Фахівці фонду знизили свій прогноз щодо перспектив зростання української економіки слідом за Мінфіном і Нацбанком.
Тим часом, згідно з прогнозом Кабміну, у 2017 році в уряді очікують подальше зниження курсу гривні до долара до 27,7 грн,прискорення темпів зростання ВВП до 3%, зниження інфляції до 8,1% та зниження рівня безробіття до 8%.