«Можна говорити про декілька трильйонів кубічних метрів – це прогнозні запаси, непідтверджені. І взагалі, видобуток цього газу в Європі не проводиться. Зараз, наприклад, Польща надала ліцензії приблизно на 12% власної території. Тобто, будуть проводитись масштабні дослідження і який буде результат покаже час», - сказав він.
«Собівартість видобутку сланцевого газу становить 100-150 доларів за 1 тисячу кубометрів. Це в Сполучених Штатах, де ведеться промисловий видобуток цього газу. В Росії собівартість видобутку природного газу складає 20 доларів, а в Україні – 25 доларів. Тобто, питання фінансової доцільності розробки кожного окремого родовища – відкрите», - повідомив експерт.
На думку Саприкіна, держава має можливості для стимулювання видобутку сланцевого газу, як це було свого часу в США.
«По-перше, в США були прийняті закони, які надали певні пільги видобувникам сланцевого газу. Крім того Сполучені Штати мали більше 2-х тисяч бурових установок. Це устаткування не було значною мірою задіяне і коли компанії отримали пільги, то почався активний розвиток видобутку сланцевого газу».
Експерт вважає, що видобуток сланцевого газу в найближчі роки не дозволить Україні суттєво зменшити імпорт палива з Росії.
«Потрібні мільярди доларів і не один рік, щоб Україна могла заміщати російський природний газ сланцевим газом власного видобутку», - сказав Саприкін.
Нагадаємо, що в останній час активізувалися українські чиновники, які що не кожного дня повідомляють про гігантські запаси сланцевого газу в Україні та про участь у спільних проектах відомих світових нафтогазових компаній, таких як Shell та Chevron.
За матеріалами прес-служба ТВі