Експерт: Ціни в Україні піднімає і світова інфляція

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
На зростання інфляції в Україні впливають не тільки дії уряду, Національного банку, ситуація на споживчому ринку тощо, але і висхідна динаміка цін на світовому ринку. Таку думку озвучив голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії», екс-міністр фінансів України Ігор Юшко 22 вересня під час засідання Фінансового прес-клубу «Інфляція і курс: чи можливі рецидиви дворічної давності?» (Захід провела Ліга фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектора»(FINREP).
На зростання інфляції в Україні впливають не тільки дії уряду, Національного банку, ситуація на споживчому ринку тощо, але і висхідна динаміка цін на світовому ринку. Таку думку озвучив голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії», екс-міністр фінансів України Ігор Юшко 22 вересня під час засідання Фінансового прес-клубу «Інфляція і курс: чи можливі рецидиви дворічної давності?» (Захід провела Ліга фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектора» (FINREP).За словами банкіра, за останні 3-3,5 року унція золота подорожчала більш ніж у два з половиною рази - з 560 до 1260 доларів, що є індикатором глобальних інфляційних процесів, які відбуваються в усьому світі. «Для країни з  експортоорієнтованою економікою бути незалежною від глобальної інфляції, яка відбувається у валютах, що знаходяться за межами контролю Національного банку, Кабінету міністрів, не можна. Зрозуміло, що це теж має свій вплив, - зазначив Ігор Юшко. За словами ж віце-президента Альфа-Банку, члена Ради НБУ Романа Шпека, нинішнє зростання інфляції в Україні спричинене насамперед підняттям тарифів на послуги ЖКГ, підвищенням акцизів на ряд товарів масового споживання, сезонним зростанням споживчих цін, дисбалансами в попиті і пропозиції різних груп товарів тощо. На його думку, за підсумками поточного року інфляція складе близько 12% (плюс-мінус 0,5%). «Поки що не було впевненості, як буде поводити себе нова влада, якою буде її економічна політика, чи буде співпраця з міжнародними фінансовими інститутами, рівень споживання був нижче, і населення економило. Тому рівень споживання почав зростати. Я не бачу тут ніяких загрозливих тенденцій ... Звичайно, якщо відійти від задекларованої макроекономічної політики, все може статися », - зазначив Роман Шпек.Докладний звіт про засідання Фінансового прес-клубу читайте у спецпроекті "Банківський ККД"
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі