Експерт: На реформування системи страхування в Україні потрібно десять років
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 12:29
Поділитися
На реформування системи страхування в Україні потрібно десять років. Таку думку в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив президент Української федерації убезпечення (УФУ) Олександр Завада.На реформування системи страхування в Україні потрібно десять років. Таку думку в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив президент Української федерації убезпечення (УФУ) Олександр Завада.«Закон «Про страхування» потрібно змінювати. Але зміни мають бути еволюційними. У Євросоюзі на впровадження й адаптацію Solvency І було передбачено десять років. Аналогічна ситуація і з упровадженням Solvency II. У нас же є різні точки зору з цього питання. Дехто пропонує одразу писати закон, в якому встановлено вимоги до капіталу на основі системи управління ризиками. Та якщо системи управління ризиками не створено, прозорість ринку на нульовому рівні, немає якісної статистики, достовірної звітності, методологічних підходів, на підставі чого ми будемо оцінювати ці ризики і будувати формули?», - сказав він.
За словами Завади, УФУ пропонує здійснювати поетапний перехід до євростандартів, який передбачає зміну закону «Про страхування» в три етапи.
На першому етапі — ухвалити зміни до закону щодо оздоровлення ринку, підвищення його платоспроможності, прозорості та якості державного регулювання. Також на цьому етапі розв’язати проблему з допуском компаній на ринок.
Другий етап передбачає прийняття нової редакції цього закону, яка впроваджує систему пруденційного нагляду та наближує нас до Solvency І.
Третій етап — це встановлення вимог до капіталу на основі системи управління ризиками, що її передбачає Solvency ІІ.
«Вимоги до капіталу на основі оцінки ризиків — це формульний підхід. Ми повинні дочекатися його впровадження в Євросоюзі, вивчити цей досвід, а потім уже впроваджувати в нас», - підкреслив експерт.
Він наголосив, що на реформування системи страхування в Україні потрібно приблизно десять років. За висновками експертів УФУ, перший етап повинен бути розрахований на два роки. Власне, законопроект щодо оздоровлення ринку нами вже наданий Держфінпослуг для розгляду. Сподіваємося, в цьому питанні не буде тривалої затримки. Крім того, керівництво УФУ працює у робочій групі Держфінпослуг з розробки нової редакції закону «Про страхування». Ми сподіваємося, що її буде підготовлено впродовж 2011 року. Для розгляду та ухвалення в парламенті потрібно ще півроку. Потім — три роки на впровадження. А в 2015 році вже можна починати запроваджувати формульний підхід до розрахунку капіталу з відповідним перехідним періодом до 2020 року», - сказав Завада.
Він також наголосив, що «якщо влада і ринок спрямують максимум зусиль на цивілізований розвиток страхового ринку, то протягом найближчих десяти років частка страхування у ВВП збільшиться в рази». «За нашими оцінками, до 5% ВВП. А це — інвестиції у вітчизняну економіку в розмірі щонайменше 80 мільярдів гривень, з яких 30 мільярдів гривень – довгострокові», - уклав експерт.
Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК