Експерт: «Газпром» відшліфовує програму «газових воєн»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
«Газпром» формує у споживачів російського природного газу готовність, що компанія може в будь-який час обмежити, а то й взагалі припинити поставки газу, при цьому вивчається їхня реакція та способи протидії у кризових ситуаціях.

«Газпром» формує у споживачів російського природного газу готовність, що компанія може в будь-який час обмежити, а то й взагалі припинити поставки газу, при цьому вивчається їхня реакція та способи протидії у кризових ситуаціях. Про це заявив директор центру «Номос» Михайло Гончар у статті для «Дзеркала тижня», коментуючи скорочення поставок газу російським газовим монополістом в Білорусь у червні цього року. За словами експерта, у кризових ситуаціях «Газпром» також ретельно моніторить і аналізує поведінку та алгоритми дій Європейської комісії. «По суті, відпрацьовує та відшліфовує програму «газових воєн». Російський монополіст готується до часу «Ч» - домінування на газовому ринку Європи, попри кардинальні зміни, що відбуваються на світовому газовому ринку», - зауважив Гончар. Експерт, зокрема, акцентував, що офіційні прогнози Міністерства економіки РФ щодо експортної ціни на російський газ мають чітко виражений ескалаційний характер. В напрямі цінової ескалації, зазначає він, діє і «Газпром», керівник якого Олексій Міллер у червні спрогнозував повернення ціни на газ у 2011 році на рівень понад 400 дол. за 1000 кубометрів. «Той факт, що, попри реалії ЄС, економіка якого ще не вийшла з кризи, в Росії закладається алгоритм ескалації ціни чи, як мінімум, утримання її максимально можливого високого рівня при скороченні обсягів поставок, не може не насторожувати», - переконаний директор центру «Номос». «Це сприяє як збереженню спокуси скористатися можливостями обмеження поставок, замаскованих під технічні проблеми за наявності різних маршрутів і профіциту трубопровідних потужностей, так і ймовірності провокування штучних газових криз, що має посприяти ескалаційному тренду», - підкреслює експерт. Гончар переконаний, що енергетичні війни, як у сенсі боротьби за енергоресурси, так і в сенсі використання їх як інструментів здійснення зовнішніх впливів, не відійдуть у минуле. «Потенціал неконвенційного використання енергоресурсів та інфраструктури їх доставки, особливо за сценарієм «обмеження експорту», зберігатиметься, хоча іноді може здаватися, що час енергетичних воєн минає, подібно до того, як у 90-х роках абсолютно нереальними можна було вважати сценарії «газових воєн» 2006-го чи 2009 року», - зауважив він. Докладніше читайте у статті Михайла Гончара «Критичні режими української ГТС» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі