Експерт: Через вільну торгівлю з ЄС Україна втратить 5% бюджетних надходжень

Поділитися
Зона вільної торгівлі з ЄС буде коштувати Україні 5% бюджетних надходжень. Втім, від торгової співпраці Україна виграє набагато більше, ніж Євросоюз, впевнені єврочиновники.
Зона вільної торгівлі з ЄС буде коштувати Україні 5% бюджетних надходжень. Втім, від торгової співпраці Україна виграє набагато більше, ніж Євросоюз, впевнені єврочиновники.Євросоюз цікавлять не стільки митні тарифи, скільки європейські фітосанітарні норми, яких Україна повинна неухильно дотримуватись, підписавши угоду про зону вільної торгівлі. Але українське законодавство про фітосанітарні норми ще далеко не європейське, тому Україну чекають великі реформи, каже заступник голови відділу торговельних зв'язків з Європою і Центральною Азією директорату торгівлі при Єврокомісії Філіп Куїссон. «Найбільш проблематичним у наших переговорах з Україною є приєднання цієї країни до стандартів ЄС. Тут ми неактивно просуваємося, тому що це складний процес», - сказав експерт. Головний перемовник від Євросоюзу у зоні вільної торгівлі зазначає, що українська сторона повинна бути зацікавлена прибрати всі митні бар'єри, адже на великий європейський ринок зараз завозиться лише 1% товарів з України, а імпорт з Євросоюзу до України, навіть при існуючих тарифах, становить 30 %. «Так, дійсно від після скасування митних тарифів український уряд не дорахується у бюджеті 5% надходжень. Але збільшиться активність у торгівлі та будуть збільшуватися інші надходження», - впевнений Філіп Куїссон. Нагадаємо, останній раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі України-ЄС 26-28 травня 2010 закінчився невдачею. 31 липня президент України Віктор Янукович підписав доручення про розблокування переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом. Зона вільної торгівлі (free trade area) - тип міжнародної інтеграції, в рамках якої країни - учасниці скасовують митні ставки, податки і збори, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі. Договір про вільну торгівлю діє між Україною і Росією з 1994 р. з низкою вилучень і обмежень.

За матеріалами Deutsche Welle

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі