Експерт спрогнозував, чи може навесні виникнути дефіцит овочів борщового набору

Поділитися
Експерт спрогнозував, чи може навесні виникнути дефіцит овочів борщового набору © freepik/stockking
Не вся продукція, яку виростили, придатна для тривалого зберігання.

В Україні, станом на першу половину вересня 2023 року, більшість овочів борщового набору ще не зібрані. Можна очікувати деяке збільшення врожайності основних позицій. Але не всі овочі, які зберуть, будуть якісними, оскільки їх виробництвом займалися не лише професіональні виробники, але й новачки. Керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев розповів, які проблеми з овочами можуть виникнути навесні 2024 року та що буде з цінами на них, пиши видання AgroTimes.

Експерт зазначив, що площі під культурами збільшилися, й від самого початку збирання врожаю ранніх сортів овочів пропозиція відразу перевищила попит.

«Ціни на більшість позицій овочів борщового набору у рази менші за минулорічні. Якщо казати тільки про першу половину плодоовочевого сезону 2023/24 років, лідером з темпів зниження цін, звісно, є ріпчаста цибуля. Друге й третє місця цього рейтингу залишаються за капустою та морквою», – пояснив він.

За словами Хорева, у більшості регіонів України зросли обсяги виробництва овочів борщового набору, передусім цибулі та моркви, які традиційно вирощувалися на тимчасово окупованих територіях.

«Але слід зазначити, що виробництвом овочів зайнялися цього року не тільки професійні виробники, а й новачки. Як результат, не слід очікувати, що всі овочі, які зберуть в Україні, цього року будуть якісними», – додав він.

Експерт наголосив, що великий відсоток овочів борщового набору, у деяких випадках до 50%, буде непридатним для тривалого зберігання.

«Тобто до Нового Року проблем з пропозицією основних позицій овочів борщового набору на внутрішньому ринку України майже не буде, причин для суттєвого зростання цін також не буде. Але вже з початку весни 2024-го року й протягом наступних 3-4 місяців дефіцит може відчуватися практично по всіх позиціях овочів, можливо, окрім картоплі», – спрогнозував Хорев.

Він не виключив, що з великою ймовірністю навесні 2024 року Україна буде імпортувати всі овочі борщового набору.

«Винятком може стати картопля, оскільки понад 95% цієї культури в Україні вирощується господарствами населення, а якихось серйозних проблем з урожаєм у поточному році ми не бачимо», – пояснив експерт.

Наразі спостерігається зниження цін на продукти. Перш за усе це стосується овочів. Але за кожним зниженням цін зазвичай приходить їхнє підвищення. Тож і цьогорічна літня радість для споживачів поступово переходить у осіннє подорожчання продукції тваринництва. Що буде з цінами восени – читайте у матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру «АГРО ПЕРСПЕКТИВА» Лариси Гук «Слідкуйте за цінами: йде осіннє подорожчання» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі