Експерт розповів про тенденції на ринку пального через два тижні після скасування держрегулювання

Поділитися
Експерт розповів про тенденції на ринку пального через два тижні після скасування держрегулювання © Gene Gallin / Unsplash
Кількість постачальників палива зросла майже удвічі. 

Станом на 30 травня ціни на пальне в Україні встановилися на рівні 52-55 грн на бензин, 58-60 грн на дизпальне, ринок демонструє тенденції, які дозволяють очікувати нормалізацію ситуації до липня. Про це на брифінгу повідомив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

"У нас кількість декларантів дизпального зросла майже удвічі у порівнянні з початком місяця. Якщо на початку травня це було близько 30 компаній, то вчора це було 66 декларантів. Це показує активізацію ринку", - зазначив Куюн.

Зараз найкраща ситуація - з постачанням дизеля, де постачання мають лише невелике відхилення від прогнозних показників. Також, за оцінкою Куюна, непогана ситуація з постачанням зрідженого газу – зростання кількості постачальників у півтора рази. За бензинами динаміка постачання дещо гірша.

"Це означає, що багато компаній почали імпортувати (пальне - ред.) самостійно. Це той ефект, на який ми й очікували при відмові від держрегулювання", - додав Куюн.

Водночас ситуація із наповненням ринку бензинами відстає від очікувань. Куюн пояснює це тим, що європейський ринок націлений на імпорт дефіцитного там дизпального, а щодо бензину ринок був навіть профіцитним. Нині заводи закривають внутрішній попит Європи на бензин і не мають зайвих обсягів для експорту в інші регіони.

Експерт зауважив, що через постійне збільшення радіуса пошуку бензину у травні до України прибули партії пального навіть із Бельгії.

Крім того, Куюн прокоментував питання цін на пальне.

"Так, ми зараз будемо мати високу ціну. На рівні 52-55 грн на бензин, 58-60 грн на дизпальне ринок нормально почувається. Бачимо, що черги зменшуються, тобто, десь ринок уже "намацав" цю точку рівноваги", - зауважив він.

Експерт розраховує, що наповнення ринку новими партіями пального призведе до зменшення цін до об'єктивних рівнів.

Нагадаємо, мережі автозаправних станцій почали укладати перші угоди щодо постачання палива, ціна якого більше не обмежувалася державним регулюванням, з 18 травня.

На той момент у дрібному гурті ціни пропонувалися наступному рівні:

Станом на 17 травня,  максимальна ціна на "звичайний" бензин для його продажу через мережу АЗС (з урахуванням граничних торгових націнок) не повинна була перевищувати 39,86 грн/літр, на "звичайне" дизпальне – 42,31 грн/літр.

Постановою Кабміну було передбачено максимальну роздрібну націнку у розмірі 6,5 гривень на бензин та 7 гривень дизельне паливо.

Водночас преміальні марки пального можна було реалізовувати з 5%-ою надбавкою: бензин А-95 – 41,85 грн/л, дизпальне – за 44,42 грн/л

Увечері, 17 травня, в Україні призупинили державне регулювання цін на пальне, щоб уникнути дефіциту в умовах війни. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі