Експерт про реакцію німців на обстріл ЗАЕС: "Українці, припиніть опір, щоб нам не дісталося"

Поділитися
Експерт про реакцію німців на обстріл ЗАЕС: DW - Російський військовослужбовець на Чорнобильській АЕС
Повідомлення про обстріл ЗАЕС мер Енергодара поширив, ймовірно, під тиском.

Україна має здійснювати правильну кризову комунікацію, враховуючи той факт, що мета Росії із захоплення атомних станцій – посіяти паніку, і вона знаходить своїх адресатів, зокрема, у Німеччині. Про це заявила DW експерт із ядерної енергетики Ганна Вероніка Вендланд.

Експерт наголосила, що за час військових дій Росії проти України під вогонь потрапив уже третій ядерний об'єкт України - після Чорнобильської та Запорізької АЕС обстріл у ніч з 10 на 11 березня зазнав Харківський фізико-технічний інститут, де знаходиться експериментальна ядерна установка. Одна з цілей атак на атомні об'єкти - посіяти паніку та завдати шкоди міжнародній солідарності з жителями України.

"У ніч напади на Запорізьку АЕС були повідомлення про це, зокрема, мер Енергодара поширив такі повідомлення в Telegram, але, ймовірно, зробивши це під тиском, щоб викликати страх. І це вдалося", - вважає Вендланд.

Далі, за її словами, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та президент Володимир Зеленський заговорили у найтривожніших висловлюваннях про найсерйозніші небезпеки - загрозу аварії, яка в шість разів перевищить вибух у Чорнобилі.

"Я можу їх зрозуміти, вони у Києві перебувають під неймовірним тиском, вони постійно волають про допомогу, не тільки з цієї проблеми. Все це зрозуміло, але лідери країн повинні знати, що це неправильна кризова комунікація. Це тільки погіршує ситуацію - єдиний результат, якого вони досягли, це те, що вранці в Німеччині люди стали запитувати в аптеках таблетки йоду", - наголосила експерт.

За її словами, у результаті така риторика зменшила почуття міжнародної солідарності, принаймні в таких країнах, як Німеччина.

"Перший рефлекс був такий - мовляв, дорогі українці, будь ласка, припиніть опір, щоби нам не дісталося", - сказала Вендланд.

Водночас, вона наголосила, що вивести з ладу АЕС не так уже й просто.

"Треба знати топографію АЕС, але найголовніше - всі важливі системи глибоко заховані, потрапити в них не так і легко. АЕС влаштовані так, щоб забезпечувати кілька рівнів безпеки, або, на професійному жаргоні, "тричі по сто відсотків". Це розумні системи, які не так просто вивести з ладу", - наголосила експерт.

Також, вона вказала, що обиватель не в змозі оцінювати подібні професійні ризики тверезо. І паніка в Німеччині побудована саме на такій обивательській паніці.

"Цей рефлекс абсолютно неправильно оцінює можливі загрози для Німеччини. Аварія на ЧАЕС (1986 року - Ред.) - вона хоч і мала наслідки для Німеччини, але не катастрофічні. Але викликати паніку серед німців - цього виявилося достатньо. Саме тому такою важливою є правильна кризова комунікація", - підкреслила Вендланд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі