Концепція розвитку сільських територій прийнята на підтримку АПК, виробників, але не українського села, що є підміною понять.
Про це DT.UA заявив Анатолій Ткачук, науковий директор Інституту громадянського суспільства.
"Звичайно, реформа децентралізації передбачає активну участь самих людей у процесі, але є й державна роль у цьому, і вона дуже важлива. 25 років у нас приймали безліч актів державного рівня, присвячених розвитку села, закони, державні програми, стратегії. Звичайно, все й закінчувалося їх прийняттям. Концепція розвитку сільських територій доповнила цей список. Тепер ставка робиться на підтримку АПК, виробників, це - підміна понять", - заявив він.
"Підвищення заможності агровиробників - це не розвиток села. Це не допоможе його розвитку, не поліпшить життя людей, не утримає їх на цих територіях. Подивіться на цілі цієї концепції: диверсифікація економічної діяльності та збільшення реальних доходів від сільськогосподарської діяльності. Реальних доходів кого? Де тут людина? Ми бачимо за цими фразами людину, її сім'ю, її побут?" - задається справедливими питаннями Ткачук.
Як раніше писала Самаєва, фактично територіальні громади в Україні відсторонені від розпорядження землею, а українська влада може цілком свідомо провести приватизацію до того, як громади скористаються своїм правом на землю, після чого в гру вступлять агрохолдинги.
Детальніше про стан українського села читайте у статті Юлій Самаєвої "Докучлива казка про порятунок села" в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".