"Головний плюс цієї угоди для країни полягає в регіональному розвитку. За договором про УРП Shell зобов'язався не тільки будувати дороги і завантажувати роботою наших фахівців. Саме в Україні вироблятимуть супутнє обладнання - ті ж бурові верстати, які Укргазвидобування "доводила до ладу" сім років", - зазначає експерт.
Завдяки цьому, за його словами, покращиться бізнес-клімат у Харківській області і прилеглих регіонах.
"Тобто збільшиться зайнятість населення, людям почнуть платити "живі гроші", за них будуть відраховувати податки в місцеві бюджети. Харківська область і прилеглі до неї регіони однозначно поліпшать своє положення і бізнес-клімат", - говорить Марунич.
Експерт переконаний, що спільний проект з Shell підтримає конкурентоспроможність українських товарів.
"Навіть якщо сланцевий газ буде коштувати 270 доларів за кубометр, це велике полегшення для промисловості, адже наші товари, які виробляються з використанням енергоносіїв, стануть більш конкурентоспроможними", - відзначає директор Інституту енергетичних стратегій.
Нагадаємо, 24 січня у Давосі за участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях. !zn