Екс-власник збанкрутілих банків "Віейбі" і "Фінансова ініціатива" Олег Бахматюк знову підтвердив задекларований раніше намір погасити їх борги перед державою... Але як і раніше "в розумні строки - протягом близько 10 (!) років". Що, як без тіні зайвого сумніву вважає Бахматюк, "істотно краще тих умов, на яких зараз продає Фонд гарантування вкладів фізосіб - приблизно 10% їх початкової вартості".
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юрій Сколотяний і Роман Івченко. Автори відзначають, що за даними НБУ, оприлюдненими у жовтні 2016-го, борги екс-банків Бахматюка перед державою і кредиторами становили 37,9 млрд грн. У цю суму центробанк включав зобов'язання "Віейбі" і "Фінансової ініціативи" перед НБУ (на той момент 10,9 млрд грн), вкладниками та іншими кредиторами (21,7 млрд), а також заборгованість компаній агробарона перед держбанками (5,3 млрд грн).
"Насправді ж, якщо, крім банківських, брати до уваги ще й зовнішні борги бахматюковських компаній (за останніми оцінками, близько 1,5 млрд дол.), то сума вийде значно більше, - йдеться в статті. - Згідно заявам Гонтарєвої, борг Бахматюка з інсайдерських кредитів у портфелі банків-банкрутів досягає 28,2 млрд грн. "У "Віейбі" таких кредитів було 70%, у "Фінансової ініціативи" - 96%. Це не тільки позики "Укрлендфармингу", там величезна кількість компаній, пов'язаних з акціонером", - запевнила екс-глава НБУ. Для розуміння: список компаній, яким, за даними НБУ, видавали кредити колишні "кишенькові" банки агробарона, займає 21 сторінку".
Оглядачі підкреслюють, що зовні все можна було б сприймати таким чином, що боротьба між Гонтарєвою і Бахматюком завершилася бойовою нічиєю. Якби де-факто це не означало, що програли держава і платники податків. І, швидше за все, доведеться фіксувати програш, якщо держчиновники знову погодяться на "реструктуризаційну схему".
Детальніше про небажання екс-власників банків повертати борги читайте у статті Юрія Сколотяного та Романа Івченко "Борги Бахматюка: павуки в банках" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".