Екс-голова Ради НБУ: Cтимулювати експорт за рахунок девальвації гривні - безперспективно

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні необхідно суттєво знизити потенціал інфляції і створити надійну основу інвестиційного зростання та інноваційного розвитку економіки, а можливо це тільки на основі інфляційного таргетування. Тому перехід до такої політики - безальтернативний.

Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» висловив колишній голова Ради Національного банку України (НБУ) Анатолій Гальчинський.

«Це дуже важливе питання. Я не просто активно відстоюю в останні роки політику інфляційного таргетування, а й вважаю її безальтернативною - від цього залежить і динаміка реальних доходів населення», - сказав Гальчинський.

«8-10% - це дуже висока інфляція. Я не витаю в хмарах. Знаю, як багато треба зробити, щоб знизити інфляцію на два-три відсоткових пункти. Але у нас немає іншого виходу. Вже найближчим часом ми повинні вийти на рівень інфляції 5-6%, а в перспективі - 3-4%. Досягнення цього надскладного завдання без використання механізмів інфляційного таргетування, при якому досягнення цільового рівня інфляції стає пріоритетом номер один не тільки монетарної, а всієї макроекономічної політики, неможливо», - підкреслює економіст.

За його словами, Україна має дуже солідні напрацювання рішення відповідної проблеми. «У тому ж НБУ є фахівці, які розбираються у цих питаннях», - відзначає колишній глава Ради Нацбанку.

При цьому на запитання, чому ж Україна не зважується перейти на таку систему, Гальчинський відповідає: «- Важливо зрозуміти наступне: забезпечити стійку цінову стабілізацію тільки інструментами монетарної політики НБУ неможливо. І справа тут не тільки у зростанні цін на енергоносії».

За його словами, інфляційне таргетування може виявитися результативним лише за умови спільних системно скоординованих дій НБУ і уряду.

«Потрібні принципові зміни загальної філософії економічної політики держави: політика вирішення окремих питань має поступитися місцем політиці пріоритетності макроекономічної стабілізації», - говорить Гальчинський.

По-друге, додає він, потрібно усвідомити безперспективність політики стимулювання експорту за рахунок заниженого курсу гривні. А що стосується НБУ, то тут потрібно більш рішуче рухатися в напрямку лібералізації валютного курсу, вважає економіст. «Без цього політика таргетування неможлива», - підкреслює він.

Повний текст інтерв'ю з Анатолієм Гальчинським читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі