Економіст запропонував рецепт пожвавлення ринку іпотечних кредитів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ринок має бути прозорим, а права інвесторів — захищеними © Андрій Товстиженко, DT.UA
Проблема потребує комплексного вирішення.

Ринок іпотечних кредитів в Україні, крім економічних чинників, що стримує ще й надмірне регулювання сфери, вважає доктор економічних наук, член ради Національного банку України Василь Фруман. Щоб виправити ситуацію, необхідні зусилля Нацбанку, парламенту і уряду.

"Уряд має забезпечувати доступність житла для громадян, зокрема, субсидуючи ставку за іпотечними кредитами шляхом впровадження програм часткової компенсації вартості обслуговування іпотечних кредитів. НБУ, в свою чергу, може запрорвадити цільові програми довгострокового рефінансування під надання банками іпотечних кредитів", - пише Фруман у своїй сттье для ZN.UA.

На думку експерта, Нацбанк повинен переглянути оцінку ризиків за операціями банків з кредитування населення під заставу нерухомості, а Верховна Рада – скасувати наявні законодавчі обмеження щодо розвитку іпотечного кредитування.

"Це дозволить збільшити іпотечне кредитування. Йдеться, насамперед, про внесення змін до чинного законодавства, що дасть можливість банкам реалізовувати іпотечне майно, право власності на яке або право користування яким мають діти; про скасування обмежень щодо кредитування військовослужбовців; про вирішення проблем валютної іпотеки 2006-2008 років, яка на сьогоднішній день майже вся не обслуговується", - зазначає автор.

Крім того, парламент має на законодавчому рівні забезпечити захист прав інвесторів, майбутніх власників квартир.

"Цей ринок має бути прозорим, а права інвесторів - захищеними (як права вкладників в комерційних банках)", - підкреслює Фруман.

Детальніше про ситуацію з іпотечним кредитуванням в Україні та заходи, які могли б поліпшити кон'юнктуру ринку, читайте в статті Василя Фрумана "Як уникнути кризи недобудов" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі